| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Porod bez dohledu zdravotníků a případné komplikace

Prominte ze reaguji na moc starou diskusi, ale mi stale vrta hlavou arbitralita soudu Lizy a Daniely. Prisuzujete Sylve tu spravnou miru zodpovednosti zeny, ktera udelala vse co bylo pro bezpecnost porodu doma mozne v ramci moznosti domorodky z vetsiho provincniho mesta? Ja taky. Ale ja jaksi nevidim zadny rozdil mezi Sylvou a Dagmar. Zeby Dagmar nepostoupila vysetreni? Jak to, proc by psala o vsech moznech kontraindikacech, jestli pak az do konce tehotenstvi nechodila na poradnu a tu polohu plodu, pruchodnost porodnich cest, moc a tlak nenechala si kontrolovat? To asi blbost, ne? Ze Dagmar se chystala rodit uplne sama? Z clanku vypliva, ze s tim pocitala, ale mela v zaloze tri osoby: dulu, kamaradku PA a kamaradku, ktera na PA studovala (tatez co se vratila ze Zlinu? Ted jsem to zkontrolovla a to z textu neni uplne jasny, mi se to zdala logicka moznost, ale chtela bych si o tom Dagmar si zeptat). Blbou nahodou zadna z nich nebyla k dosahu okamzite. Zdravotnicky vzdelane osoby dorazily k porodu az ve 3. dobe porodni v obou pripadech - Sylva dokonce rodila sama v koupelne. Neni to ideal, ale verte neverte to se stava i u velice dobre zabezpecenych porodu a ty pripady statistiku nepokazi. Stejne tak jak se stavaji prekotne porody na ceste do porodnici a naprostou vetsinou se stastnym koncem. V obou pripadech doprovod mel mizivou neboli zadnou praxi s domacimi porody, PA Sylvy neumela ani osetrit poporodni poraneni. Tak kde je ten rozdil, ktery z prvni cini zodpovednou, a z druhe hazarderku? V kratke pameti nebo v kamaradskych poutech Daniely a Sylvy? K smichu Liza se posteskla po tych pravych zodpovednych domorodkach cerstve pote, co se ozvala Dianka - domorodka z Prahy, jestli se nemylim. Ona jedina mohla mit porod s PA zkusenou a vybavenou - z objektivnich duvodu. Myslim, ze Diance zbylo jen zirat:-))
Ja chapu kamaradsafty a loajality, a v zadnem pripade bych nechtela zhazovat zadnou provincni domorodku. Ale soudme objektivne, jestli uz soudit chceme. A jestli nekdo chce domorodkam pomoct, tak prosim nelhat, ze na provinci da se snadne sehnat zkusenou a vybavenou domaci PA a v pripade jeji nemoci, spolehlive zastoupeni. At zustava take zapnuty smysl pro skutecnost, ze nad Dagmar visela trestni zodpovednost, a jsou vazne predpoklady verit, ze jestli zustala opravdu sama a na to se necitila, tak by si zavolala taxika do porodnice. Totiz oc domorodkam opravdu nejde, tak tvrzeni, ze existuji velice dobre podminky pro domaci porod, staci si jen to zodpovedne zaridit a jde to jak po masle...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.