| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Bezpečný porod - bez zdravotníků a bez duly

Děkuji za nádherný článek, vehnal mi slzy do očí. Sama jsem o porodu doma vždycky snila, ale nikdy jej nerealizovala, i když zážitky z mého prvního porodu z pražské vinohradské nemocnice byly doslova otřesné, tolik ponížení jsem nezažila ani předtím ani potom. Synovi je už sedm let a dodnes se nemohu zbavit pocitu křivdy - a tom vidím ten hlavní problém, na který by se diskuse na téma porodu doma měla ubírat, spíše než souzením ženy, která toto rozhodnutí udělala. Spíš bychom se měli (nejen my ženy, ale i širší veřejnost)ptát na důvod, který ji k tomu vedl - a nás všechny ostatní, abychom podruhé či potřetí vyhledávaly alternativní způsoby, jen abychom se vyhly klasickým porodnicím.
Já vidím jediné možné řešení v postizích lékařů a ostatního personálu, který svým zacházením způsobí rodičce psychické problémy. Prostě postižené ženy se budou muset začít ozývat a se stížnostmi se začít obracet na příslušné orgány. Já sama jsem to neudělala a dodnes toho lituji, protože jsem tím dotyčným dvěma lékařům nechala další neomezený prostor k prznění tak nádherného zážitku, jakým by měl porod být.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.