| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mít, či nemít (druhé dítě) … to je, oč tu běží

chtěla bych se vyjádřit k příspěvkům okolo paní Dáši, kde se řešily rozdíly mezi naším sociálním systémem a tím jak se řeší mateřství na "západě".
Já teď aktuálně řeším tento problém: synovi se kvapem blíží tři roky a v září mi končí rodičovská dovolená. Budu mít tedy poslední možnost nastoupit do práce a syn do školky. V září současně nastupuje druhý syn do 1.třídy
Mám tedy před sebou vidinu tří nástupů do nového prostředí.
Zdá se, že budu muset být v práci asi ob týden do 18hodin.
Manžel je zaměstnaný stějně tak. Dá se to zvládnout? Školka i družina jsou nejdéle do 16hodin. Co s dětmi ty zbývající dvě hodiny +cestu z práce? Babičky i dědečkové jsou pracující.
Zvažuji možnost platit švagrové za vyzvedávání a hlídání, ale bude to znamenat, že ekonomicky budu stále na rodičovském příspěvku. Budu tedy chodit do práce "zadarmo". A to nejhorší na tom se mi zdá, že vůbec nebudu mít čas ani na jedno dítě.
Myslím, že v čechách nejvíc chybí možnost normálního návratu do práce. Já bych tak uvítala možnost vybrat si :buď čtvrtý rok mateřské nebo rok na poloviční úvazek. Poloviční úvazek by u mě vyhrál na celé čáře: Do práce se vrátit chci, ale obávám se, že po pár měsících marodění syna a pocitu, že nezvládám nic dám raději výpověď.
Omlouvá se, že jsem si tu "vylila srdíčko", ale neporadí mi někdo za své zkušenosti???
Díky moc blanka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.