| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Lidský život je lidský život. Tečka.

Mila Katerino,
nemam ve zvyku reagovat na clanky, ale ten tvuj se me velice dotknul. Mozna take proto, ze se v nem mluvi o necem, co se me osobne tyka. Moje prvni dite, chlapecek, zemrel na velice ridkou metabolickou vadu. Neprozila jsem v zivote nic horsiho, nez se divat, jak moje dite odchazi, napojene na x hadicek a sond. Protoze se jedna o genetickou vadu, ktera je vazana na chromozom X, polovina mych pripadnych narozenych synu zemre a polovina bude zit. Mohu vam rici, ze v tomto pripade bych s "vrazdou" nevahala ani minutu. Jsem hluboce presvedcena, ze postizeni lide zde maji sve misto -- vim o cem hovorim moje sestra je tezce smyslove postizena. Ale zpatky k memu problemu -- moje pripadne dcery mohou byt prenasecky (a mohou byt take touto chorobou také v ruzne mire postizeny) a nebo mohou byt zdrave. Rozhodla jsem se pro tehotenstvi, absolvovala jsem geneticke testy, zjistila, ze budu mit dceru, dale jsem ji nenechala zkoumat, ackoliv jsem vedela, ze take muze byt touto vadou ohrozena. Bohuzel Tinka nemela stesti, je prenaseckou, jeji zdravotni stav neni uplne vynikajici, ale drzime se. Jsou ji ted tri roky a je to moc mila a roztomila holcicka. Drzime si palce, aby to takhle pokracovalo. S manzelem jsme se po tom vsem rozhodli, ze radeji dalsi dite mit nebudeme, rozhodne ne nase vlastni dite.
Myslim si, ze rozhodnuti, zda porodit opravdu tezce postizene dite, je na rodicich. Ti musi zvazit, zda budou mit silu starat se o takoveho cloveka. Myslim si, ze nikdo nema pravo jejich rozhodnuti, at je jakekoliv zpochybnovat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.