| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Lidský život je lidský život. Tečka.

Mileno a všechny ostatní holky,
ale tenkrát také byly bezdětné ženy, jenomže nebylo umělé oplodnění atd. - v generaci mojí babičky skončily rozvedené a holt dělaly hodnou tetičku všem neteřím a synovečkům. Já smaozřejmě nevím, co bych dělala, kdyby mi doktoři teď řekli, že budu mít postižené dítě - prostě se to nedá takhle předem říct. Záleží i na jiné situaci - kdybych měla další zdravé malé děti, které mě potřebují, bylo by to asi jiné, než kdyby to bylo vytoužené těhotenství po letech léčení neplodnosti.

Já si myslím, že nikdo, ani Petra dvě děti, nemá právo vykládat co je správné a nesprávné, že to rozhodování zůstává na svědomí těch lidí, kteří se rozhodnou (jako Sylvie mám v blízkém okolí šest případů interrupcí - a pokud vím, všechny do dodnes považují jako rozumné rozhodnutí, které vyplývalo z danné situace a které by učinily znovu stejně - ani jedna z nich není ten typ, co se by se "nezodpovědně pářil", nebo co by používal interrupci místo antikoncepce). A nemyslím, že kterékoliv z nich pomůžou (nebo by v té situaci pomohly) nějaké řeči o "zabíjení".
Myslím, že by měla zůstat možnost volby, neznám nikoho, kdo by k interrupci přistupoval lehkovážně a bez rozmyslu. A také si myslím, že od doby, kdy gynekologové nechtěli předepisovat antikoncepci svobodným bezdětným holkám, se mnoho změnilo a počet interrupcí se snížil - když si vezmu kolik interrupcí bylo v naší třídě na střední škole, a že dneska maminky běžně zařizují svým dcerám antikoncepci a poučí je o všem, určitě to mělo nějaký dopad. A to je asi ta cesta, kterou by se to mělo ubírat - poučit, nabídnout jiná, méně drastická řešení, určitě by pomohlo i zlepšení ekonomické situace - odpadly by interrupce typu "já bydlím s rodiči, babičkou a třemi sourozenci v 3+1 a on s maminkou a bratrem v 1+1, nemáme kam jít" - alespoň hypotéky, které stačí na pořízení bytu (z mého směšného těžce škudlaného stavebního spoření dostanu hypotéku tak na přestavbu koupelny).

Petro prosím tě, přestaň nám vykládat, co bys ty, svatá, určitě udělala, a napiš nám, až budeš po rozvodu, se svými dvěma dětmi, těhotná, bez bytu, a doktor ti řekne, že tvé dítě je postižené. Myslím, že potom ti bude všechny fandit a podporovat tě - ale tyhle ctnostné teoretické bláboly jsou o ničem. Mluvíš o situacích, v kterých jsi nebyla a odsuzuješ lidi, které neznáš.

Sylvi
dej mi vědět, až to věda dopiluje s těma klokanama - nejúžasnější řešení, které v téhle diskuzi padlo a které by myslím odstranilo valnou část interrupcí!!!!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.