| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Lidský život je lidský život. Tečka.

Petro, nepsala jsem, že bys souhlasila s vražděním. Napsala jsem, že proti takovému tvrzení jsi se ohradila. Příspěvek ti hledat nebudu, mám telefonické připojení a ne zrovna nejrychlejší počítač. Abych nastínila, o co šlo. V diskuzní skupině o milování jsi každému, kdo měl jiný názor než ty, nadávala do padlých žen, špatných matek či žen, kterým hučí mezi nohama. A to celé jsi v jednom příspěvku završila obdobnou dedukcí, jako v případě Mišky - kdo hlásá sexuální uspokojení, ten souhlasí se sexuálním násilím. Nepamatuji si přesně, co a jak jsi napsala, jestli si své příspěvky nepamatuješ, tak si je najdi, šlo o to, jaká zla byly páchány ve jménu kompromisu, který my ostatní špatné padlé ženy zastáváme. A já tvá tvrzení doplnila výčtem zla, které bylo pácháno ve jméně neuznávání kompromisu, ke kterému se zase hlásíš ty a ptala se tě, zda to tedy znamená, že ty souhlasíš s vražděním ve jménu víry nepřipouštějící kompromis. Můj dotaz vycházel ze stejné logiky, z jaké ty jsi nás napadala a předpokládala jsem, že když jsi se proti tomu ohradila, bude to pro tebe poučením, jak se v diskuzi postupovat nemá. Jak je na příspěvku pro Mišku vidět - nebylo. Holt ne každý člověk je tvor zkušenostmi poučitelný.

Ale jinak, i když si to možná neuvědomuješ, souhlasíš s tím, co jsem o tobě napsala. Jak sama píšeš, "dát pryč" postižené dítě, je vražda, protože správná matka je připravená a schopná ho vychovat - aspoň tak chápu tvé předchozí příspěvky. Ale "dát pryč" dítě počaté protržením prezervativu, vražda není? Takto počaté (a třeba zdravé) dítě je snad méněhodnotným členem naší společnosti? A jaký rozdíl je v tom, jestli si tabletku po vezmeš třeba těsně po styku nebo až tři dny po něm? Pokud má dojít k oplození, dojde k němu tak jako tak, tyto léky oplodnění nezabraňují (navíc než by ses dostala k doktorovi, už můžeš být oplodněná). Tabletky po, jsou-li podány včas, zabraňují vyvíjení se již oplodněnému vajíčku . Kdybys byla opravdu přesvědčená , že lidský život vzniká okamžikem početí, a zbavit se ho rovná se vraždě, tak bys ze sebe vůbec nemohla vypustit myšlenku, že je možné klidně dát pryč dítě počaté znásilněním nebo protržením prezervativu, byť nikoli za pomoci klasické interrupce či miniinterrupce, ale za pomoci ranných abortiv (nebo lidověji potratových pilulek). A všimni si, že vůbec nezastírají účel, k jakému jsou - k abortu, potratu. A pokud tohle nevíš, tak je otázka, jestli si vůbec hledáš informace, které by nějakým způsobem mohly narušit tvoje idealistické teorie.

S.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.