Děkuji za vyčerpávající vysvětlení, je to opravdu příšerné. Jakoby to vycházelo ještě od Aristotela, pro nějž byl plnohodnotný a správně cítící jen dospělý jedinec. A taky mi to připomíná studie zabývající se citlivostí pousných zvířat na bolest - také se tam předpokládalo, že ji zvířata vlastně necítí, že jsou to jen takové biologické přístrojky z masa a krve, se kterými si lze dělat cokoliv. A já to opravdu nechápu - každý dobrý hospodář přece viděl, jestli jeho zvířata trpí nebo ne, zrovna tak jako mámy vždycky věděly, jestli jejich dítě něco bolí, i když vědátoři mluvili jinak.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.