| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Lidský život je lidský život. Tečka.

Pochazim z katolicke rodiny a potraty u nas nikdy neprichazely v uvahu. Byla jsem vychovana v presvedceni, ze okamzikem poceti vznika lidska bytost a nikdo nema pravo ji zavrazdit potratem. V prubehu tehotenstvi mi lekari rekli, ze u plodu se projevil Edwardsuv syndrom a vsechny testy vykazovaly znamky rozsahleho poskozeni. V souladu se svym svedomim jsem o interrupci pochopitelne vubec neuvazovala. Narodil se mi chlapecek, ktery "zil" 12 dni. Nebudu vam popisovat, jak vypadal, dodneska se mi kolem srdce sevre studena ruka, kdyz si na ten pohled vzpomenu. Nikdo si neumi predstavit tu psychickou bolest, kdyz jsem lezela v porodnici, kolem jsem slysela vrneni novorozenat a hlasy stastnych maminek a ja jsem vedela, ze moje detatko umira na pristrojich. Par mesicu po porodu jsem znovu otehotnela. I kdyz nemoc, na kterou umrelo moje prvni dite, je udajne vzacna, po vysledcich prvnich testu mi lekar rekl, ze je opet podezreni, ale ze se to mozna vyvrati. Jenze pristimi testy se nic nevyvracelo ... Pozadala jsem o interrupci a o sterilizaci, protože jsem uz nikdy nechtela porodit dite, u ktereho se pravo na zivot rovna prinuceni k zivotu. Nepovazuji za zlocin proti lidskosti, kdyz se zena rozhodne pro potrat a neprivede na svet dite, o kterem se da predpokladat, ze nikdy nebude schopne plnohodnotneho zivota. Neni nic horsiho, nez kdyz diva na umirajici miminko a citi tu strasnou krivdu, ze kvuli svemu "cistemu svedomi" necha sve vlastni dite trpet. Nikdo nema pravo takovou zenu odsoudit. Ta pro sve dite udelala to nejlepsi, co mohla.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.