| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Lidský život je lidský život. Tečka.

Po delší době jsem zavítala na Rodinu a zalomcovaly mnou některé Petřiny výroky (Petra, dvě děti).

Petro, po přečtení Tvých posledních příspěvků se mi zpotily ruce a obešla mě zimnice. Ani by mi tak nevadilo, že jeden ze základních pudů přežití tak krkolomně slučuješ s láskou, to je de facto Tvá soukromá věc, ale dělá se mi zle z toho, jak někdo může házet do jednoho pytle ženy, které v pudu sebezáchovy podstupují interrupci, s lidmi, kteří znásilňují a zabíjejí děti pro své chvilkové potěšení.

Žena byla odjakživa tím, kdo plod nosí, vyživuje, dýchá za něj a porodí ho - čímž pro ni začíná nekonečný kolotoč starostí a obav. Nenapadá mě žádná jiná osoba, která by měla mít větši právo rozhodovat, zda to ta žena chce či nikoliv, než ona konkrétní žena sama.
Tvá představa o ženách, které se rozhodnou pro potrat ještě před oplodňujícím stykem, je dost ujetá. Už vidím osmnáctiletou studující dívku či 28-letou mámu tří dětí, jak si řeknou: "Mám sice teď ovulaci, ale kašlu na ochranu. Já si otěhotněním, HEZKY SI POČKÁM NA ZAHNÍZDĚNÍ a pak půjdu na interrupci." V jistých sociálních vrstvách se tento způsob uvažování může vyskytovat, pak ale internet není tím nejvhodnějším komunikačním médiem, kterým bys tyto lidi mohla oslovit.

Láska je hezká věc a podaří-li se spojit se sexem (a navíc i s rozmnožováním), je to jistě velmi uspokojivý pocit. Co tě ale opravňuje k odsuzování těch, kterým se to zatím nepovedlo nebo kteří o to ani nestojí?

Není pravda, že se zvířata neovládají. To je jen takový mýtus, který neschopným lidem pomáhá upevňovat jejich sebevědomí.

Odmítání euthanasie je podle mě nevědomost, slabošství a sobectví. Většina lidí, kteří euthanasii odmítají a odsuzují ty, kteří s ní souhlasí, se nikdy nedostali do situace, kdy se museli dívat, jak jejich blízký protrpí každý další den svého života a touží po smrti. "Odmítači" jsou příliš slabí na to, aby dokázali na sebe vzít takovou zodpovědnost. Avšak nad lůžkem trpícího člověka se dokáže ohánět falešnými řečmi o vlastním svědomí jen skutečný sadista.

Jana

P.S. Omlouvám se za návrat k týden starému příspěvku, ale rozhořčení bylo nesnesitelné. Též se omlouvám, pokud už něco podobného bylo řečeno přede mnou - server mi odmítá zobrazit celý průběh diskuse.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.