| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak žít a zacházet se smutkem

Smutný příběh. Už před rokem jsem ho četla a nedokázala reagovat. Tehdy možná z vděčnosti, že mně to při narození našeho synka, naštěstí, minulo.
Nevím, ale mám pocit že podobných i jiných neštěstí je plný svět. Každá zpráva o neštěstí na dítěti se mi vryje do hlavy a přemýšlím proč?! Přemýšlím nad smyslem toho, nad nezvratností toho malého okamžiku, nedopatření, hříčky náhody nebo přírody. Pak existuje jen Před tím A Potom.
Zavádí mě to pak k úvahám jaké je to pro Boha, vidět a vnímat tolika lidského trápení a neštěstí, jehož příčina ať už je jakákoliv?!
Z vlastní zkušenosti vím, že člověk má neuvěřitelnou schopnost tyhle hrozné sitace zvládnout. Prostě je nějak přežít. Byť s obrovským šrámem na duši, byť přesto, že má pocit, že ho to svalí na zem a že už se z ní nikdy nezvedne.
Možná by mě od autorky článku zajímalo, jak by reagovala kdyby tuto diagnozu svého dítěte znala ještě před jeho narozením? Zazněla tam pochybnost v ošetřujícího lékaře. Nijak ji nesnižuji, ale kdyby vadu poznal, jak by maminka takového děťátka na situaci reagovala. Potratem?! A nezůstane pak úplně stejně prázdná náruč a ještě větší šrám na duši?! Nebo by se dítě i tak narodilo?! Byla by pak reakce jiná?! Možná by mi někdo oponoval, že by alespoň rodiče měli čas se na toto připravit, ale je to vůbec možné se připravit na ztrátu svého dítěte??
Každopádně Pawlí přeji už jen ten "lepší" svět. Fandím vám všem!!!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.