| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Podruhé těhotná - Porod

Přečetla jsem si článek Sylvie o porodu ve Vrchlabí a chci upozornit na jinou výbornou porodnici, kde jsem svůj porod prožila já - Chrudim. O Vrchlabí jsem před porodem slyšela mnohé, rodily ty mam 2 mé známé, mám tam i známou lékařku. Neměla jsem důvod se tam však "hnát", protože o porodnici přímo v místě mého bydliště jsem slyšela mnohé dobré. Skutečně. Porod nebyl z těch, které se popisují jako lehké, trval 15 hodin - byl vyvolávaný, protože jsem přenášela, Matyáškovi se ven nechtělo a ultrazvuk ukázal rozměry mezi 4100 - 4500 g (málo :-) - měl nakonec 4770 g). Vyvolávat porod začali tabletkou v 9 ráno a 10 minut před půlnocí jsem porodila. Chrudimské porodnici nemohu vytknout jedinou věc. Porodníci i asistentky byli milý, respektovali má přání, takže jsem celý den strávila na balónu, kde mě natáčeli i monitor miminka. Na sále jsme měli přítmí, na hudbu jsem nakonec ani nepomyslela, ale možnost zde byla. Manžel mi po troškách dával pít, o jídlo jsem nestála. Před dirupcí porodních blan mi aplikovali Yal gel, což bylo také zcela bez problémů a já jsem si to tak přála, protože jsem nechtěla případně komplikovat průběh nedobrovolným odchodem stolice. Rovněž k holení jsem dala souhlas, nepovažovala jsem je za újmu. Nástřih mi vzhledem k velikosti Matyáška porodník - pan primář provedl, a jsem za něj vděčná, protože jsem s hojením neměla nejmenší problémy, narozdíl od kamarádky, která se při porodu ve Vrchlabí (!)natrhla sama od sebe, za hrází se jí udělal hematom a hojí se jí ještě rok po porodu.
Já jsem o jizvě od prvního dne ani nevěděla, nemusela jsem s ní dělat žádné oplachy apod., jen běžné sprchování jako všechny maminky. Matyáška mi okamžitě poté, co "vyklouzl" dali v plence na břicho, až pak si ho sestřička vzala, za "dohledu" manžela s kamerou otřela, kápla do nosu a očíček, zvážila, změřila a píchla vitamín K. V zavinovačce s ním pak manžel seděl vedle mě, dokud jsem neporodila placentu a pan primář mě nezašil. Poté mi Matyáška přiložili k prsu a nechali nás s manželem 2 hodiny na pokoji, ztlumili jsme si světlo a vychutnávali našeho prvorozeného hošíčka. Rovněž na oddělení šestinedělí jsme se měli moc dobře, sestřičky byly ochotné, s kojením jsme neměli problémy, Matyášek se pěkně přisával. Děti se váží jen jednou denně večer (pokud maminka sama nechce víckrát) při koupání, které rovněž není každý den povinné. Maminka musí dítko vykoupat jen jednou - druhý den po porodu (za asistence sestřičky) a pak ještě jednou sama.
Shrnuto - podtrženo: chrudimskou porodnici mohu všem vřele doporučit a zároveň chci upozornit, že ne vše co se přirozeným nazývá je také příjemné (viz mýty o nástřihu) - vhodná pomoc lékařů není špatná, rovněž paušální odmítání klystýru je stejně špatné jako nucení k němu. Nemocnic Baby-friendly je u nás už mnohem víc, viz např. časopis Maminka, kde pravidelně o různých informují.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.