Boadicea: No, po pravdě řečeno, je tak velký rozdíl mezi tím, jestli ti kuřáci sedí uvnitř hospody nebo stojí venku před ní? Já to v USA viděla - před hospodami chumel kuřáků, kolem nich mlha, a každý nekuřák, který projde kolem, si chtě nechtě dýchne. :o)
Kromě toho, ten zákon má chránit ZAMĚSTNANCE, nikoli přednostně návštěvníky hospody. Pokud si dobře pamatuji, v San Franciscu se proti tomuto zákonu postavil personál jednoho podniku, který tvořili samí kuřáci, a v tomto podniku se prostě kouřilo, byť zde na viditelném místě viselo upozornění na patřičnou literu zákona.
Takže, co se asi tak stane, bude-li zakázáno kouření v zábavních podnicích?
1) Zisky majitelů podobných lokálů půjdou citelně dolů, zejména pak v případě oněch "čtyřek", mládežnických klubů, diskoték atd.
2) Majitelé se v řadě případů postaví proti tomuto zákonu se stejným argumentem, jako v tom SF. "Oni nepotřebují být chráněni, sami kouří." Jsem zvědavá, jak dopadnou ev. soudy. :o)
3) Ani jeden kuřák si neřekne "no sakra, nesmím kouřit v hospodě, tak to radši nebudu kouřit vůbec". Bude kouřit JINDE.
Má takové opatření smysl? Vzhledem k tomu, že nechodím na diskotéky a podobné akce, budeme s přáteli pořádat "večírky" v privátních prostorách (u sebe doma, na chatě, na chalupě...). Majitelé restaurací přijdou o kšeft, protože kuřáků je hodně a hodně se jich chodí večer někam pobavit. Vsadím se, že nebudeme sami - koho by bavilo lítat s každým cigárem ven?
Víš, mě je dost jedno, jaké další zákony se přijmou proti kuřákům. :o) Jen mnohdy nechápu jejich smysl. K čemu je např. zákaz reklamy na tabákové výrobky? Neznám nikoho, kdo by začal kouřit kvůli REKLAMĚ. Je mi úplně fuk, jestli je na nějakém billboardu kovboj Marlboro nebo orel Mattoni. Na tomhle zákoně byly bity jen reklamní agentury a média, která přišla o lukrativní zákazníky - tabákové koncerny.
Pokračování příště, musím jít uspat dítě. :o´)
Předchozí