Ahoj,
já jsem ty Pribiňáčky uvedla jen jako jednu z mnoha podle mého názoru nevhodných pochoutek pro děti. Žádný článek o tom nemám, ale už v předporodním kurzu nás upozorňovali, že tvaroh se nemá dávat dětem minimálně do 9 měsíců. Také mi to sedí s mým názorem na výživu, který jsem si pracně vytvořila po přečtení několika knížek. Je to hlavně proto, že obsahují mnoho cukru a tuku (jak už psal někdo výš). Přesto se tyto a mnohem horší potraviny pro děti stále propagují a jejich reklama je dětem stále na očích a nikdo z pochopitelných důvodů nevede žádnou kampaň za informovanost.
Sama mám problémy se sháněním informací o výživě. Nastudovala jsem si všechno o péči o miminko a v půl roce jsem nevěděla, co dál. Potom jsem si udělala takový svůj systém. Když se malá rozjedla, což bylo asi v 8 měsících (kojila jsem plně 7 měsíců). Dávala jsem jí ráno pohankovou kaši s vodou a jogurt Hollandia, v poledne zeleninu + rýži, brambory, jáhly, kukuřici, ... a večer kaši (občas jsem "zhřešila" a z lenosti udělala instantní mléčnou). Jinak přes den kukuřičné křupky, ovoce (jen domácí aktuální druhy). Jednou týdně žloutek a do každého oběda olej lisovaný za studena (různé druhy). Kojím stále ráno a večer a max. 2 krát přes den. Malá měla v roce 9,5 kg a 75 cm a byla bez nemocí.
Teď ale zase tápu. Jak dál v druhém roce života? Ráda bych pořád dodržovala zásady zdravé výživy. Stačí tato strava pro takto staré dítě? Co přidat? Začala jsem dávat občas maso, ale pouze z Hipp bio skleniček, nějak tomu kupovanému nevěřím.
Také by mě zajímal váš názor na sušenky pro děti. Jaký je rozdíl mezi nimi a třeba bebečky či obyčejnými piškoty.
Čím sladit, když nechci pro dítě používat normální cukr?
Děkuji za vaše názory a přeji pěkný den.
Předchozí