| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Světový týden kojení 1. - 7. 8. 2006

Ad Vendy:

!!No tak tohle je už extrém :-) I přesto, že prvorodička nezná názvy UM, když budeme předpokládat, že ví, že UM existuje, tak se zeptá dětské lékařky, která jí doporučí ideální formuli pro její dítě. A UM se má stejně zavádět na radu pediatra, takže to máme vyřešené :-)))"""
Tak tohle je velice naivní názor. Nevím jak jiní pediatři, rozhodně naše paní doktorka nám neradila nic, řekla že je to jedno. Dál - teď nějaké informace jistě jsou, pokud po nich ta která maminka pátrá. Pokud Vendy umí číst (a předpokládám že ano) pak si jistě měla všimnout, že mému staršímu synovi bude 6 let a před 6-ti lety informace o správné výživě potenciálně alergických dětí prostě v dosahu nebyly. Sama jsem si musela stahovat info ze zahraničních vědeckých stránek a překládat, což mi naštěstí nedělalo větší potíže. ALE - problém byl, že jsem byla (asi jako většina prvomatek) tak nabušená kojením, že mě před porodem vůbec nenapadlo že nebudu kojit a už vůbec jsem si neuvědomila, že miminka nemusejí snášet mléčnou bílkovinu, nač že jsou HA formule atd. Teď se bít do prsou, že je informací dost, je poněkud úsměvné. Jistě, teď již celkem je. Pokud je matka CÍLENĚ HLEDÁ. Pokud má matka takřka neomezený přístup na net (o tom u značné části celkem pochybuju - ani já jsem ho neměla ještě před 3 lety).
Navíc - Vendy, nevím jak se vyznáš v zákoutích výživy, ale jestlipak mi vytáhneš z rukávu informace o Nutrilonu pepti, Nutrilonu pepti MCT a nebo Neocate??? S dovolením o tom lehce zapochybuji. A pokud je z rukávu vytáhneš ty, přesto budu pochybovat o tom, že to zná řadová maminka které ještě nemá děti, jen se chystá do porodnice. A nesnaž se mi tu mávat tím, že o značku nejde - jiný výrobce v ČR neprodukuje mléka použitelná pro výživu vysoce rizikových dětí, formule HA není u části dětí tak docela dostačující. Šli jsme s Nutrilonem pepti už z porodnice, nyní se na něj vracíme z několikaměsíčního užívání Neocate. A proč s na něj "vracíme"??? Protože při určitých projevech potíží ani on malému % dětí nestačí a pak nastoupí jako spása Neocate... Tedy možná v některé z pražských fakultních nemocnic, jak to řeší v okreskách - raději nedomýšlet. Tyhle informace nemá ani část zdravotnického personálu, hlavně středního... A minimálně 95% maminek to prostě neví. Já nevolám o informace pro sebe - ale pro ty, které by mohly být v stené situaci. Máma přijede s miminkem, kojení nejde a nejde, nepomáhá-li opravdu nic - nakonec napůl sesypaná musí sáhnout po umělé - a nevím které máma má tak kvalitní nervy aby vydržela hodiny sedět u netu a hledat články a racionálně uvažovat co je nejlepší. Skončí to nějakým pokusem napůl naslepo. Prostě zavařeno na problémy. A tohle mi drahá Vendy nevyvrátíš.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.