| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Světový týden kojení 1. - 7. 8. 2006

Ahoj,

není mi vůbec jasné, co tím sleduješ.

To že může být tvé dítě na něco alergické mi přijde dost pochopitelné, když se neustále mluví o vzrůstajícím počtu alergiků, takže se asi rodí i nealergickým rodičům. Proto mi přišlo vhodné tomu předcházet už v těhotenství např. tím, že jsem nejedla žádné citrusy a džusy, sýry s plísní, ..... .

Stejně jako asi většina maminek jsem si koupila aspoň jednu láhev, pro případ, že bych miminko nemohla kojit. A výběr lahví je také poměrně široký, takže jsem si zase musela sehnat informace. Také jsem si pro jistotu posbírala letáčky od výrobců UV, kde jsou do podrobna popsané postupy přípravy a v některých dokonce i celé etikety. Kdybych musela své dítě krmit uměle jistě bych zase zapátra po dalších informacích.

Jediné co jsem tím já chtěla říct, je to, že letáky o umělé výživě jsou k dispozici na mnoha místech zcela zdarma a nepřijde mi takový problém se k informacím dostat. Jsem však ráda, že jsou i materiály o kojení, ze kterého nezbohatne žádná potravinářská firma a které se také neobejde bez problémů, jejich řešení musí maminky opět hledat většinou sami, alespoň taková je moje zkušenost, ani tady nejsou pediatři nějací velcí odborníci. Já jsem si prodělala ragády, první týden doma silnou mastitidu a potom jsem přišla o mléko v jednom prsu. Takže jsem zase jen hledala a zkoušela (asi jako ty s UV). Takže o co ti jde? Vždyť jsme na to v podstatě stejně ;o) a kodex na podporu kojení za to určitě nemůže.

Určitě by byla vhodná osvěta v oblasti správné výživy od narození, aby se předcházelo nejen alergiím, ale i řadě mnohem horších onemocnění, ale kdo to bude financovat a zašťitovat to tedy opravdu nevím. Každopádně to podle mě patří do úplně jiné diskuze.

Pokud chceš udělat něco prospěšného, tak sem spíš napiš svoje zkušenosti pro další maminky, jaké mléko se ti osvědčilo a proč, jak dál s příkrmy a třeba tam bude něco zajímavého i pro mě a mou dcerku, a budu vědět na co si mám dát pozor.

Já například mám výbornou zkušenost s kašemi ze zdravé výživy (rýžová, pohanková, kukuřičná, prosná a různé kombinace), také malé chutnají ovesné vločky s klíčky (už je jí rok, takže lepek pro nás není problém). Z mléčných výrobků používám jen jogurty Hollandia, Lučinu a čerstvý sýr, uvítám další tipy. Také má malá ráda kukuřičné křupky natural. Z ovocných přesnídávek kupuju Frutapuru, doporučila mi ji jedna maminka, že není přislazovaná, ale není tomu úplně tak. Je přislazovaná jablečnou šťávou, ale to mi zas tak nevadí a je lehká a malá na cesty. Pokud máte někdo blízko do Rakouska nebo Německa, tak se výborně nakupuje v DM drogerii, kde mají bio řadu Alnatura a velký výběr výživ. Než mě zase zkritizujete, tak jen opět uvedu, že moje dítě je zatím zcela zdravé, takže to není zohledněno pro nejrůznější komplikace.

Timto svou diskuzi končím a těším se na rozumné příspěvky bez napadání a záště. Přeji všem maminkám, které chtějí kojit, ať zvládnou nelehké začátky a všem nekojícím, ať najdou to nejlepší mlíčko :o).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.