| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Světový týden kojení 1. - 7. 8. 2006

trvalo mi dlouho než jsem vše poctivě dočetla a přečetla a mám jen jeden dotaz
Jiři ty tu píšeš že v článku nikdo neobviňuje nekojící maminy,že jsou špatné maminy.To opravdu ne,ale ten článek v těchto maminách ten pocit vyvolá.
Já sama jsem bohužel ze zdravotích důvodů kojit nemohla ač bych velmi ráda,ale bohužel tělo řeklo ne a tudíž jsme byli na UM.Měla jsem velké splíny,ale co nadělám.Ovšem když si přečtu tuto stať

Umělá výživa má svá rizika

Kodex chrání uměle živené kojence prostřednictvím požadavků na kvalitu výrobků a vědecké informace. Sušená kojenecká mléka mohou obsahovat bakterie, které již způsobily závažná onemocnění a úmrtí kojenců. Přesto jsou tyto výrobky propagovány bez varování na obalech.

Není mi dobře ani dnes.Ikdyž dnes mám již všechny splíny kvůli kojení pryč(to je totiž úplně stejné jako by mi někdo řekl,jsi blbá a neschopná,když jsi nekojila..čili článek to vlastně obsahuje).Ale dovedu si představit čerstvou maminu,která si toto přečte a její schízu taky.
Ano kojení je to nej nej nej pro mimi a je hloupost se jej dobrovolně vzdávat,když je kojení možné.Ale současně je hloupost psát články,které vyzní až fanaticky o škodlivosti UM.
Nikde doposud nebyla zveřejněna statistika těchto úmrtí a postižení na základě nekvalitního UM vše jsou jen věty jako jsou známé případy,ale statické údaje nejsou.Jestli je někdo najdete ráda si je přečtu.Stejné slůvko by se dalo použít i u kojení.A ještě jedna věc,tak jako je psáno že UM mohou obsahovat nezdravé látky,tak je již prokázáno že i MM může obsahovat nezdravé látky.
A ještě jedna věc..když si přečt poučení o zákazech
Zákaz propagace náhrad mateřského mléka, lahví a dudlíků.


" Zákaz poskytovat volné vzorky matkám.


" Zákaz propagace výrobků ve zdravotnických zařízeních, včetně dodávek se slevou.


" Zákaz kontaktu firemních zástupců s matkami.


" Zákaz poskytovat dárky nebo vzorky zdravotníkům, zdravotníci by neměli předávat vzorky matkám.


" Zákaz slovní nebo obrazové idealizace umělé výživy na obalech výrobků.


" Informace poskytované zdravotníkům by měly být věcné a vědecky podložené.


" Informace o umělé výživě, včetně značení výrobků, by měly vysvětlit výhody a nadřazenost kojení a rizika spojená s umělou výživou (nidky jsem se nesetkala ani u lékaře ani v lékárně že by mi někdo říkal jak je kojení špatné a UM dobré-vy ano?)

No tak je mi špatně ještě víc.Přestava že mi nidko nepodá informaci,že nemám šanci si nic nastudovat.Dámy tohle je o miminkách a né o kouření.Snad ani reklama na cigarety nemá taková omezení a snad se schodneme,že kouření a alkohol je horší a větší jed nežli UM.
Ano propagaci MM,ale bez fanatismu a napadání.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.