| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Světový týden kojení 1. - 7. 8. 2006

Myslim, si ze i preporodna priprava matky na porod a naslednu starostlivost o dieta je mala..aspon u nas je to tak, ak by som sa nepytala mamiciek, nemala okolo seba kojacie matky tiez by som asi dlho nevydrzala, vela robi prostredie v ktorom sme a zijeme...ale vsetko je to v slabej informovanosti, a prednostiach dojcenia, ktore ma.....
neda mi nezareagovat, pretoze o to o co sa dnes snazia marketingove firmy na umelu vyzivu, je fakt sila, ja som este ani neprisla poriadne z porodnice, uz som mala doma cele balenie Nutrilonu!!! To ma dozralo! Preco si myslia, ze nie som schopna kojit!!! Chcu mi to vsugerovat?? Preco? Biznis....vsade sa tocia prachy, chcu nam dokazat, ze bez nich neotehotnejeme, nedonosime, bez ich pomoci neporodime, a ako vidno ani nebudeme vediet kojit, preto nam uz v predstihu posielaju vzorku mlieka!!!! MOzno nabuduce vymyslia, nielen mlieko do troch rokov, ale do piatich a o chvilu bude i pre seniorov !!
Spomeniem len situaciu vo Svedsku, kde 95% zien koji do konca 6 mesiaca dietata, v Taliansku 80%.. a to si zoberte, ze tie matky nemaju 3 ci 4 rocnu matersku dovolenku, a predsa to dokazu! My sme doma, a mozme kojit i do dvoch rokov, ale ( tu nechavam priestor na zamyslenie)....u nas na Slovensku je to 40%, co je velky pokrok, pretoze po revolucii to bolo len 10% zien. A kde je problem?? Myslim v osvete, v mysleni, a v zdravotnictve, v nepripravenom personale, u "flaskovo" zmyslajucich pediatroch (pri nedostatocnom priberani-dokrmovat!!!), nie aby vam adekvatne poradili, ako spravne prilozit dieta, ako zistit ci saje, a ked uz nic, tak nech vam daju aspon nejaky kontakt na laktacnu poradkynu!
Preco to svedky, talianky dokazu a my nie?? Kde je problem?? SMe o nieco menej?
Dnes uz nikto nepochybuje o materskom mlieku, ze je to najlepsie co moze matka dietatu dat.....dajme tym nasim dietatom naozaj to najlepsie, i ked nas to bude stat namahu, ale co pre svoje deti neurobime!!

a k mamickam, ktore nemozu kojit kvoli nastupu do prace, mliecko sa da odstriekat, uskladnit, zamrazit, a neviem ako u vas, ale u nas kojaca matka ma dovolene oddist z prace nakojit svoje dieta..

tak kojeniu zdar

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.