| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku I babičky tvoří Rodinu

Anna, váš príspevok je veľmi rozumný...
Ja viem, že moj príspevok vyznel dosť jednostranne, ale nedokázala som sa inak jasne vyjadriť. Podotýkam, nikdy som neprispievala do diskusií typu "blbá tchýně" a tak podobne. Vyjadrila som sa iba sem.
Ono v komunikácii zádrhel nie je. Po prvé som veľmi otvorená osoba, nikdy som nemala problém sa k niečomu slušne vyjadriť. Tu som vypenila... Keď mám ako príklad uviesť to kočíkovanie, tak to bolo asi nejasne vyjadrené. Keď mi to ponúkala, jasne som povedala, že by mi to moc pomohlo. A keď prišli, tak o 10 min. odišli so slovami "aby ste měli klid na Filípka". Ale jasne vedeli, že sme nachystaní von.
Keď som vravela o zúbkoch pri sťahovke "maceche" (expresívny výraz, ale používam ho čisto pre zrozumiteľnosť v rod. vzťahoch), ona sa vehementne (samozrejme pred manž. otcom) ozvala, že mi pomoc ponúkala a ja som odmietla. V TÚ CHVÍĽU SOM STRATILA REČ (a to je u mňa čo povedať) A TO PRETO, ŽE MI NIKDY NIČ TAKÉHO NEPONÚKALA. Proste jej nebolo blbé do očí lhát. Neviem, ja by som bola radšej neutrálne ticho, toto by mi bolo predsa pod úroveň. Ja nikdy nepochopím takéto jednanie, nebola som k nemu nikdy vychovávaná. Ale to je v človeku...
Inak sa vždy snažím, počúvam ju (v naprostej vačšine prípadov počúvam ako jej je zle) bez ohľadu na to, ako je mne, kojacej matke bez pomoci...
Nemám už dvadsať, aby som sa hádala kvoli maličkostiam.
Ale z princípu mi falošnosť proste vadí. A čo jej mám povedať? Že je prolhaná a nie je jej to blbé? Veď by jej to ani nedošlo pri jej povahe...
To nie je iba moj problém, obdobný problém medziľudský s ňou má viac ľudí z rodiny rozneho veku..
Niekto proste má sklony k egoizmu a niekto nie.
Došla som k záveru, že sa prosiť nebudeme (manžel si to tiež nepraje). Filípka určite kaziť svojimi pocitmi nebudeme, ak bude chcieť babičku a dědečka, bez problémov ho tam zavedieme a tak. Len aby sa nestalo, že malého odpálkujú. To je jediné, čo ma trápi.
Inak mimochodom, sú obaja velice inteligentní ľudia...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.