| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Šťastná máma na mateřské dovolené

Rebeko, z velke casti platy zapadnich cerstvych maminek nepokryji naklady na hlidani, a opravdu uz ne hrave. Spise do rozhodovani se zakalkuluji veci, na ktere v Cesku zatim jen vzacne se bere ohled: ze oba dva rodice jsou povinne zajistit jistou uroven zivota pro deti i ve pripade, zeby zustali sami bez partnera. Kalkuluje se take s tim, ze je treba deti patricne vyskolit, a to matka bez dobre kvalifikaci a zamestnani by nezvladla. (Ze skolstvi je zdarma je prece mytus i v CR). Pocita se s tim, ze zena po dlouhe pouze bude tezko zhanet zamestnani, ktere by odpovidalo jeji puvodnimu vzdelani a tim padem nebude mit vyhlidky na dobry plat. Zavazky drzet pracovni misto je skvele ceske opatreni, ale ma hacek: i bezdetne zeny tezko vyhravaji konkursy do prestiznich a dobre placenych mist jako potencialne nespolehlive.
Co se tyka tveho vstupniho prispevku, uz nebudu vice na tebe rypat. Myslim, ze behem diskuse jsi dala na jevo, ze vcelku chapes, ze planovani deti je dobra individualni smernice ale idioticke spolecenske heslo. Ceska spolecnost je z nejakeho duvodu vhodna puda pro plozeni hesel, ktera vazne prehani s moznostmi lidske vedy. Pro toho, kdo cetl pribalene letaky u antikoncepce, je celkem jasny, ze antikoncepce muze jen snizit pocet nechtenych tehotenstvi, ale nemuze jim uplne zabranit. Jako nekdo, kdo nemuze pouzivat HA ze zdravotnich duvodu mam to vyreseno tak, ze moje dite a budouci deti bylo a budou neplanovane (ve smyslu pozitivni praci nad necim) , ale od zacatku chtene a vitane. A musim rict, ze narozeni meho ditete mi zmenilo zivot pozitivne ne jenom na urovni lidskeho stesti - to je samozrejme. Ale take jsem objevila jine moznosti kariery. Kdy jsem oznamovala, ze se stehuji do Ceska, pro hodne koho byl to sok. Moje matka tezko skryvala slzy (no mela proc, rodice nejvice investovali do meho vzdelani). Muj tehdejsi sef, ktery mne chtel jako stalou clenk teamu, zlomil nad moji karierou hul. Ale ted pracuji pro instituci prestiznejsi a mam zajmavejsi napln prace. A abych k tomu dospela, melo svoji zasluhu spoustu veci, spojenych s mym zivotem v CR. Takze planovani je fajn, ale otevrene mysleni, odvaha se poprat se zivotem a kreativita je jeste lepsi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.