| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Očkování není zbytečnost

Test na borreliózu je relativně drahý, takže ho někteří lékaři nechtějí dělat. A dělá se v několik stupních, prvních jen základní a když se potvrdí tak pak teprve ty dražší. A někteří lékaři je považují za zbytečné. Píšu to jako laik, medik by věděl přesně o jaké testy jde. Chci říct, že testy stojí peníze a pravděpodobně je nikomu neudělají jen proto, že měl klíště.
To člověk musí mít hodně hodného lékaře nebo opatreného a ani ten by to nemohl asi dělat takto každému a stále, protože by na něj vlítla pojišťovna.
Nechci tím hájit lékaře jen doplnit info.

Sama mám zkušenost s boreliózou a mou doktorkou následující. Měla jsem klíště a měla jsem skrvnu na ruce. Doktorka to napoprvé odmávla, ať jdu domů a nic neřeším, protože jsem se dál vyptávala na příznaky, které mám u sebe sledovat, řekla, že mě tedy pro můj klid pošle na "první test". Poslala, ale dle výsledků zase ani nejde říct, jestli jsem boreliozu chytla teď nebo už jí mám roky odeznělou. Nicméně předepsala antibitoika. Nezdála se mi doba léčby. Sama jsem si zjistila, že mám brát déle(stálo mě to doprošování o informace v nemocnici u jiných lékařů, kde se se mnou nechtěli bavit). A pak jsem ležela s podezřením na neuroboreliozu na Bulovce. Byla jsem za život celkem ve třech nemocnicích (takže mohu sorvnávat) a infekční na Bulovce je horor. Nestěžovala jsem si jen proto, že by se mi mohlo stát, že bych tam jednou mohla rodit a nechtěla bych rodící zažít tu šikanu za to, že jsem si kdysi stěžovala. Kdybych měla po dětech tak si URČITĚ stěžuju, protože nejde jen o mě, ale i o jiné pacienty.

Ráda bych ještě doplnila, že boreliozu člověk nemusí ani chytit jen od klíštěte, ale i od jiného hmyzu. Tj. člověk nemusí mít klíště, ale může se nakazit boreliozou. Její příznaky jsou často dost problematické.
Proti borelioze na rozdíl od encefalitidy nelze očkovat.
A "skrnu" indikující boreliozu můžete mít i na úplně jiném místě než jste měli klíště.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.