| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Rodili jsme v Torontu

Mirko V, ohanite se dost otrepanym argumentem: ty statistiky na spicce nejsou vubec zasluhou porodniku, spise genetickeho testovani. Abych odpovedela jeste jednou na otazku Denisy (a nevim proc tato diskuterka chce vzdy mit vsicko moc radikalne). Si myslim, ze ani ceska porodnicko-gynekologicka spolecnost, ani predsedkyne svazu PA nemaji pravo kecat do rozhodovani matek, jestli tyhle to testy postoupit - existuji dve skupiny zen, ktere v tomhle citi zasadne jinak. Pokud se probira otazka, jestli geneticke testy musi byt v ramci standartu, tak asi podle definici standartu, nemusi, protoze standartni musi byt to, co muze byt potencialne aktualni pro kazdeho klienta zdravotnickeho systemu. No ale pokud je uz ta bezplatnost prolobovana, a Denisa i co je na tom tak mizerne, ze nemaji ani na geneticke testy, ani na pece o postizene dite, kvuli mne, at je po staremu, jsem rada za filantropa:-)). No ale co se tyka osobne mne, tak ja odmitam divat se na smrt mojeho ditete z preventivnich duvodu jako na drobny zdravotni problem. Mam pravo truchlit, mam pravo na nabozenskou utechu, mam pravo na pocit, ze jsem udelala vse, co matka udelat musi, a nic z toho, co udelat nesmi (uznavam, ze tyto dve veci jsou vecma osobnich pocitu, a ponechavam vselijake pravo na jiny nazor), moje dite ma pravo byt clovekem, a ne kusem vadneho masa na odstraneni a ma pravo na vselijakou sancim, a je mi to jedno, kolik to bude stat mne nebo nasi pojistovne. Takze ja osobne vasi statistiky neobdivuji, povazuji je za vysledek mirne formy eugeniky a nemuzes se za to na mne zlobit. A pokud te napadne jit na mne s utrepanym argumentem o nesnesitelne bolesti postizeneho ditete v normalni spolecnosti, tak predem oznamuji, ze na to neslysim. (A propos, se stejnym argumentem kdysi postizene deti se odklizeli do ustavu).Totiz narodila jsem se do krestanskeho prostredi, znam spoustu postizenych deti a lidi, a tak desnou bolesti jsem nepotkala, ani rozvracene rodiny jsem nevidela. (A to spolecnost v sedmdesatych letech byla o hodne vice ovladana predsudkama a necitliva nez ted). Moje znami sebevrazi byli geneticky naprosto v poradku.

Proc si myslim, ze lekari se nevzdelavaji? No proto, ze mne strasne udivuje, jak ceska porodnicka praxe je daleko od vselijakeho lekarskeho diskursu zbytku sveta. Kdyz jsem vypravela o svoje ceske zazitky a poznatky lekarum jinde, se tukali na celo. Kdyz jedne lekarce na techto strankach jsem povypravela totez, uznala, ze jedna z mne rozcilujicich veci byla hrubost, o zbytku nechapala, proc mi to vadilo - musela jsem velice pracne ji to vysvetlovat. A ve svem oboru, kdyz se dozvidam, ze nekdo neco dela jinak a ma dobre vysledky, desne mne to zajima.

Tvoje zpravy z Obilnaku mne tesi, ale mam vlastni info zdroje:-). A ty co ctou a sympatizuji naturalizmu, nejsou tam spokojeni.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.