| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Rodili jsme v Torontu

Vazene "odbornice" Lizo a Kattie (?), vazena laicka publiko,

Udelala jsem si cas (asi 45 min.) misto nasich vazenych ukecanych odbornic, a precetla jsem si co pisou ti novejsi vedecke studia.

Vyzkumni team, ktery tim se dlouhodobe zabyva (tady je odkaz na nejnovejsi publikaci, www.cochrane.org/reviews/en/ab005302.html), ze cekaci nebo intervencni taktika (az do 4 dni) u prasknuti vody bez stahu, ma odlisne vysledky co se tyka infekci plodu. Z druhe strany, tento vyzkumni vzorek nepotvrdil take predpodkladu prirucky WHO, ze u indukovanych porodu muze stoupat pocet CS (stoupani analgeticke medikace se nezkoumalo). U vycekavajici skupiny nepatrne stouplo infekce u matek. Jejich miminka meli nepatrne vyssi potrebu neonatologicke pece. Skupina s indikovanym porodem byla (procentualne) spokojnejsi lecbou nez vycekavajici. Cast vycekavajici skupiny, ktera byla poslana cekat domu, mela nepatrne horsi zdravotni vysledky, nez skupina, ktera cekala v nemocnici, ale byla s lecbou spokojenejsi.
Domaci lecba nejlepe se osvedcila u skupiny s prematurni rupturou membran (totiz u tech, kterem voda praskla pred 37 t. t. a cilem jejich lecby bylo co nejdele udrzet neohrozena mimina v deloze. (Tady je dalsi odkaz na toto tema www.greenjournal.org/cgi/content/abstract/81/1/61).
A pozor, zaver: odborni konsultanti by meli informovat matky o vsechna rizika a ptat se na jejich nazor.
Nepovedlo se mi zatim najit clanek, ktery by gruntoval nebo zkoumal efektivitu posilani domu pred vyvolanim porodu. Pokud zbude mi cas, budu se snazit dal, ale vzhledem k tomu, ze zadna velke rizika podle studii nehrozilo, dat prirode sanci je sympaticka, a hormony nechtela ani pani Nikol.

P.S. pro Lizu: jsi vazne chytra a casto i pro mne svym projevem sympaticka zenska. Vsimala jsem si, ze jsi ohradila od same pravdomluvnosti, kdyz jsi poukazala, ze to co vis, vis od dob studii, pridavek, ze se to pokud vis se nezmenilo, byl zbytecny. A vime, ze nejsi gynekolozka. Nicmene, musis uznat, ze neco v tvych informacich od zdravotnika nam mohlo hodne vadit, a nazajem velke casti tvych kolegu porodniku o svetove deni, nam by mohl hodne vadit. Tak promin, mi zase, ze te beru na sprym.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.