Náhodou jsem se dostala k příspěvkům řešícím likvidaci rtuti a vyděsila mě reakce paní lékařky. Naprosto souhlasím s názorem Pavla. Pochopitelně je důležité v takových chvílích nepropadnout hysterii a snažit se vzniklé "neštěstí" co nejrychleji zlikvidovat. Rozhodně ale situaci nepodcenit. Výpary rtuti jsou skutečně nebezpečné a lidský organismus mohou ošklivě poškodit. Požití malého množství rtuti způsobí menší potíže (zpravidla prudký průjem) než expozice parám rtuti. To by mohla paní doktorka vědět! V případech, kdy dojde k podobným "chemickým nehodám" v domácnosti a člověk si neví rady, je možné zavolat na linku toxikologického střediska: 224919293, sdělit podrobnosti (např. dítě ve věku 2 let požilo cca 3 ml toho a toho saponátu, je vhodné mít při ruce obal produktu a přečíst složení) a určitě vám poradí. Kateřina
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.