| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Člověk má dělat to, nač má sílu

Ahoj,
pokusím se vypsat můj jídelníček. Nejdřív k tomu co jsi napsala. Pozor na hovězí maso. Obsahuje podobnou bílkovinu a Terezce taky vadí(takže nejdřív ani já a nyní ani Terezka). Takže z masa jíme vepřové, krůtí, kuřecí, králičí, ryby - pouze já (malé děti by ryby dostávat neměli). Taky pozor na ovoce - problémy Terezce dělají banány a jablka. Naopak dobře jí dělají švestky, meruňky, broskve, ananas, hroznové víno,pomeranče,mandarinky, červený meloun - to bylo její první čerstvé ovoce, které snesla.
U zeleniny pozor na okurky - čerstvé i naložené, papriky.
Taky nevím jestli dodáváš nějakým způsobem vápník. První na co mě doktor na gastroenterologie upozornil, tak bylo abych si koupila vitacalcin a dle doporučeného dávkování doplňovala vápník. A měl pravdu. Strašně mě za ty dva měsíce, co jsem vyřadila mléčné výrobky, začaly bolet svaly. Nejvíce na nohou, např. chůze po schodech v náručí s Terezkou už nebyla ani možná, musel mi pomáhat manžel. A po té co jsem začala brát ten vápník, vše začalo odeznívat a asi za týden jsem byla v pohodě. Teď už ho beru jen občas a snažím se ho dodávat z potravin. Hodně ho obsahuje zelenina - brambory, květák, kořenová zelenina (mrkev, petržel, celer). Taky mák, olejovky, apod.
Taky jsem hledala nějakou náhražku mléka a po dlouhé době jsem našla. Jedná se o ovesné mléko od firmy ASP, to nyní piju asi 4x denně a nemohu se ho nabažit. Náhražkou za máslo je Perla. Pečivo - tukové rohlíky a housky (většinou je mají v supermárketech - BILA, PLUS, PENY, TESCO. A dále kupuji pečivo na kterém je napsané složení. Bez mléka (tj. mléčná bílkovina, syrovátka, kasein, máslové aroma apod) se dají sehnat buchty s povidly, vánočka, závin s ořechy nebo mákem apod. Taky teď kupuji i různé křupičky - ty dávám Terezce, začínala jsem kukuřičnýma (bez soli), a nyní kupuji např. Cheerios od Nestlé, Cigicagi(skořicové mušličky) od Bona vita apod.
Uzenina kterou můžeme vepřová dušená šunka, ostravská klobása. POZOR na:lázeňský závin, kuřecí a krůtí šunka. Nyní jsem v Bile sehnala i pečenou sekanou, která neobsahuje žádné mléko. Všeobecně u uzenin platí to co u pečiva, tzn. pouze uzeniny, kde lze zkontrolovat složení.
Sušenky - polomáčené oplatky OPÁVIE - pouze tmavé (kakaové) a zlaté ovocné piškoty.
Jo a pozor na ovocné čaje např. ty s příchutí smetany apod, mohou taky obsahovat mléko a i takto nepatrné množství nám dělalo problémy.
Co se týče příkrmů, začínala jsem zeleninou. Asi od 5. měsíce jsem začínala s mrkvovou šťávou - to bylo spíš jen z důvodu učení na lžičku. Od dokončeného šestého jsem pak začala s vařenými brambory a odstříkaným mlékem, a dále jsem začala přidávat postupně mrkev, petržel, brokolici, květák, pórek apod. Vždy s odstupem několika dní, abych zjistila případnou špatnou reakci. A protože od doby co jsme začaly přidávat vařenou mrkev, jsme měli problémy zácpou, jistila jsem to tou Šťávou ze syrové mrkve. Taky sobě jsem strouhala čerstvou mrkev se lžičkou oleje. Asi za měsíc jsem začala přidávat ovoce - tedy ovocné přesnídávky od HIPU - meruňkové a švestkové (ty jsou přirozeně projímavé) - na střídačku . Asi od osmého měsíce jsem začala přidávat na noc nemléčné kaše s přesnídávkou a ty jí do dnes (bude jí 16 měsíců). Jinak přes den jí asi od roka zkouším různé pečivo, křupky, rohlík s perlou a šunkou, zeleninové polévky, ke svačině ovocné přesnídávky, případně nějaké to ovoce a k večeři stále ty kaše. No a mezi tím mateřské mléko. Jo a taky jsem asi od sedmi měsíců začala nabízet pití - šťávy od HIPU ředěné převařenou vodou. Od roka dávám klasické ovocné sirupy s vodou. Ovocné dětské čaje se taky neosvědčily.
Víc už mě nenapadá, tak že budu končit. Případné další dotazy nebo i zjištěné postřehy mi je možné posílat přímo na mou adresu: m.jelenova@mjsoft.cz (to je větší pravděpodobnost, že se k tomu dostanu).
Hodně úspěchů přejí Monika s Terezkou

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.