| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kojení - horor větší než porod

Take jsem na tom byla podobne. Moje dcerka se na moje Decka se zvetsenym dvorcem a plochou bradavkou neprisavala. Pak mela jeste novorozeneckou zloutenku, byla spava, na kojeni ji bylo treba budit a take podle toho ten jeji zajem o prso vypadal. Rovnez prsa do 24 hodin po porodu byla zdurela a mechanicka odsavacka z porodnice mi neulevila. Pomohlo opravdu jen to masirovani prsou v teple sprse pred kazdym kojenim, ktery mi sestra vysvetlila. A musim rict, ze i ochota starsi sestricky, tu malou prisat, taky vytahovala bradavku, detskou hlavicku s pusinkou na ni temer tlacila, dokud ji neprinutila se prichytit. Mala pila malo, proto jsme musely casto. Ale byla to jedina cesta, jak si prsa ulevily. Pila vzdy jen z jednoho. Jinak sestry razily spise myslenku, ze neni dobre zbytecne odsavat, pokud nepocituju nadmerny tlak nebo bolest. Ze regulaci tvorby mleka prinese prsum sani miminka. Ne pravidelne odsani napr. sedmdesatky mleka, to muze pry naopak povzbudit nadmernou produkci mleka, kterou miminko v prvnich dnech jeste nepotrebuje. Takze na zaver bych rekla, ze moje kojeni zachranily sestricky z novorozeneckeho oddeleni v Praze - Krci. Napr. druhe miminko jsem uz jako zkusenejsi matka porodila v Podoli a dovolim si rici, ze v obdobne situaci, jako poprve, by to tady vzhledem k casu, ktery sestricky jednotlivym mamcam venovaly, tak dobre nedopadlo. Takze asi poprve je treba dat nejen na dobrou povest na porodnich salech, ale i na zvuk novorozeneckeho oddeleni. To je mozna pro maminky prvniho ditka pro stastne dny po porodu s mimcem to nejdulezitejsi. Hodne stesti vsem!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.