| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kojení - horor větší než porod

ahoj holky, já si také myslím, že důležité je štastné miminko a štastná maminka.
Ale musím přidat pár svých postřehů:

mléka jsem měla tolik, že když malý pil, vždycky se (první tři měsíce dusil) a když se pustil, stříkalo ze mě mléko samo cca 2, 2,5 daleko. Šílený. Když jsem si pod prs dala skleničku, "odstříkala" jsem takhle bez práce i padesátku, prostě to ze mě lítalo. Musím vám napsat co mi pomohlo - já jsem nepochybovala, že kojit jde a že kojit budu. Po porodu jsem věděla, že je mimi dva- tři dny vlastně "hlady", z prsu vysaje jen kapičky mléka, takové té kašičky co se připravuje v době těhotenství a chrání ho před infekcí. A že první tři dny vlastně nemá hlad, protože jede ze zásob. Když mléko přišlo, vytékalo mi i samo (předklon v koupelně a horká sprcha), ale rukou to nešlo. ZAto když malý začal sát, mléko teklo okamžitě, ten pocit tepla a úlevy je nááádherný:) Co mě šokovalo - bolest. Technika byla dobrá, ale já si nenechám na prsa šahat ani od manžela, nedělá mi to dobře a ted tenhle svěrák. Měla jsem bradavky pokousané do krve, ale vydržela jsem. A brečela u toho tři měsíce. Ale po prvních asi pěti minutách ta bolest trošku povolila a já jsem malého hladila po tvářičce a tak.. obdivovala jak je krásný a to byl ten pravý spouštěč mléka. Ta pohoda a láska k mimču. Takže doporučuju se tím kojením nestresovat, pak se rozkojíte ještě hůř.

A hlavně - odsávačkou jsem ze sebe nedostala nic. Přišlo mi, že je to nepřirozené.. vidět tu nataženou bradavku:)) .. prostě to asi psychicky nešlo. Doufám, že druhé budu moct kojit, ale kdyby ne, nevím proč, ale kdyby ne, půjdu pro Nutrilon. At jsme všichni v pohodě:)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.