| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kojení - horor větší než porod

V těhotenství jsem se zajímala o kde co, jenom kojení jsem neřešila a ani se o toto téma nezajímala. Myslela jsem si totiž, že je to naprosto přirozená věc a že to přijde samo. Porod byl sice dlouhý, ale bezproblémový a když jsem si přiložila už na porodním sále naše zlatíčko k prsu hned se přisál. Byla jsem štastná novopečená maminka. Moc jsem se těšila až budu mít mimi u sebe. Když jsme si broučka odvezli z novorozeneckého oddělení na pokoj hned jak se vzbudil přiložila jsem si ho opět k prsu a zase se krásně přisál. Těšila jsem se na další krmení. Druhý den už jsem si však nebyla jistá zda se mu podaří vůbec něco z prsů vypít. Sál čím dál tím víc usilovněji, začal víc plakat, být neklidný. Druhou noc po porodu proplakal celou a šlo moc dobře slyšet jak mu kručí v bříšku. Navíc byla ohromná vedra a já začala mít tak trošku strach. Jeho váha šla rychle dolů. Když jsem si šla pro radu k sestřičce na novorozenecké s tím, že mám úplně rozpraskané bradavky, bolí, když se malý přisaje a on je hladový. Sdělila mi, že kojení bolí a že začneme před a po jídle vážit. Vážením jsme zjistili, že malý nevypije ani 10 g a když jeho váha klesla o víc jak 10 procent porodní hmotnosti začali mu dávat Nutrilon. Pořád jsem to nevzdávala a i když s bolestmi si užívala alespon ten pokus o kojení. Za celou dobu pobytu v porodnici (podporující kojení) za mnou nikdo nepřišel,aby se podíval zda máme správnou techniku kojení, pomohl mi malého správně přiložit apod. Až po návratu z porodnice jsem začala pátrat a hledat info o kojení. Jistě, že se malý špatně přisával, ale i po mé velké snaze se mi nepodařilo ho přinutit k pití z prsu. S bradavkou si pouze hrál (což bylo velice nepříjemné) a když začal být hlad příliš velký plakal tak dlouho, prs odmítal, až dostal mléko stříkačkou. Nechtěla jsem však zůstat u Nutrilonu a tak jsem začala mléko odstříkávat. Tímto způsobenm se mi začalo tvořit mléko až týden po porodu. Malému jsem odstříkávala mléko tři měsíce. Déle jsem nevydržela. Kolotoč přiložit k prsu, nakrmit odstříkaným mlékem a nakonec ještě půl hodiny odstříkávat se mi nepodařilo déle vydržet.
Nyní má malý téměř pět měsíců je to spokojené miminko a já jenom závidím, když vidím kamarádku jak její stejně staré miminko pije od ní a krásně si přitom společně užívají pohody. Snažím si to vynahradit alespon tím, že se s broučkem několikrát denně mazlíme. ( Před týdnem jsem se ho jen tak z nějakého popudu snažila přiložit k prsu. Strašně se tomu chechtal a tak jsem byla ráda, že je brouček štastný i bez kojení.)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.