| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kojení - horor větší než porod

Díky moc za tenhle názor. Pro mě bylo kojení 1. syna peklo. Mám velké prsy, ploché bradavky (což jsem se dozvěděla až na porodním sále), syn byl ospalec a mléko neteklo. Výsledek: kloboučky na kojení, rozpraskané bradavky do té míry, že syn po kojení ublinknul krev, ale ne jeho - mojí, při kojení v noci jsem se kousala bolestí do ruky abych nebudila sténáním muže, pocit, že jsem krkavčí matka, když ani nedovedu nakrmit své dítě, v 8 týdnech zánět, horečky, antibiotika, syn se dostal na porodní váhu až ve třech týdnech atd. Vydržela jsem i když bych do toho podruhé asi nešla. Pomohlo mi: vykašlat se na rady ostatních, jak často syna kojit a řídit se svým instinktem - když byl hladový (6. týden), byl u prsa týden v podstatě jen co oči otevřel a po týdnu se jeho nároky a můj příděl srovnaly a hlad už pak nebyl. Šimrání proti jeho usínání nezabíralo, tak se prostě když byl náhodou vzhůru kojilo. Moc mi pomohla rada, že mám syna na sebe "navalit" a kojit v polosedě nebo v houpacím křesle - to odstranilo kloboučky a bolavé bradavky, masáže červených fleků na prsou slivovicí (ne bradavkách!) zase záněty. Nakonec jsem kojila oba syny rok a půl, druhého docela bez problémů, ale začátek byla fuška! Moc by mi asi v té době pomohl takovýhle laskavý přístup, ale bohužel jsem byla za línou matku co nechce kojit a vymlouvá se. Díky aspoň teď.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.