| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kojení - horor větší než porod

Také já patřím mezi maminky, které měly s kojením značné potíže. V porodnici malý přibral až 4. den, prsa jsem ale měla nateklá, nicméně s mechanickou odsávačkou, kterou mi vrazila sestra, jsem si nedokázala poradit. Pomohlo odstříkávání ručně ve sprše. Mimochodem, stalo se mi, že onoho 4. dne, kdy již syn přibral, sestra přehlédla ve svém spise údaj a křičela na mne, jak je možné, že ještě nepřibral.Pak sice přišla a zamumlala něco - snad omluvu, ale já byla psychicky úplně vyřízená. Po návratu z porodnice syn prvních 14 dnů krásně přibýval, pak jsem dostala zánět prsu ( v porodnici jaksi neporadili, že při přemíře mléka třeba odstříkávat), množství mléka se rapidně snížilo a syn plakal hlady. ´K tomu se přidal reflux ( vyzvracel téměř vše, co vypil), takže jsme strávili týden na dětském oddělení na pozorování. Výsledkem bylo, že jsme museli najet na přikrmování Nutrilonem A. R. Když jsem chtěla přikrmovat alternativně (lžičkou), sestry nevěřícně koukaly, primářka taktéž. Ta mě navíc ujistila, že mě to přejde, jakmile budu muset dát dítěti plnou lahev (přikrmovali jsme totiž jen 60 ml 3x denně). Vzhledem k tomu, že jsem poměrně tvrdohlavý člověk, rozhodla jsem se, že se poperu jak se synovým refluxem, tak s prognózou paní primářky. Kojila jsem co hodinu, v noci co dvě hodiny, syn vytrvale zvracel, mezi denní kojení jsem umístila 5 x 25 ml UM, podávaného injekční stříkačkou a s mým malíčkem v puse syna, aby se neztratil sací reflex. Odříhávání jsme vyloučili, jakékoliv pohyby po kojení jsem redukovali na minimum (aby to mlíčko neskončilo na mém oblečení). Výsledkem bylo, že jsem ve 4 měsících přestala dokrmovat, synovi stačilo mléko ode mne. Přikrmovat klasickými masozeleninovými příkrmy jsme začali od 6. měsíce. Na Vánoce budou synovi 2 roky, kojíme ráno a večer a docela si to užíváme.
Velmi mi pomohly rady porodní asistentky Evy Jaremejkové (z Přerova), které tímto děkuju. Maminky, kojení je ze začátku pro někoho opravdu těžká práce, ale ten pocit, že jste to zvládly, se vyplatí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.