| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kojení - horor větší než porod

Ahoj, jsem sice doktorka, ale má zkušenost byla několikrát podobná. Rozkojení totiž ovlivňuje podle mého soudu také: vyčerpání z těhotenství a porodu, homeopatický typ matky a dítěte- a taky temperament dítěte, zkušenost matky atd. Mačkání prsu personálem a hmoždění nevhodnými odsávačkami jakož i zvyšování stresu matky působí krajně kontraproduktivně.
Takže fígly, které zabírají u mne: při počátečním nedostatku mléka sprchování prsů teplou vodou, pohodlná podprsenka, přikládání dítěte(správné!, u prvorodičky jinak vzniknou fisury - brána infekce - a bolest pak omezuje tvorbu mléka, tvoří se záněty). Některé děti se neumí správně přisát(oproti vžité představě!), problém je u vztekavých či spavých.Je třeba trpělivě jim s tím pomáhat.
Homeopatika: lékem číslo jedna je Arnika ev. i China po porodu, aby se maminka dala rychle fyzicky dohromady. To je velmi zásadní.
/ak na rozkojení matce se doporučuje Ricinus communis 5 CH, ale nebývá vžždy nutný. Maminka která se rozkojuje třeba až týden po porodu může být typ Calcarea carbonica (tento lék jí pomůže k dobré laktaci), maminka s mírnou či větší poporodní depresí může potřebovat Sepii. Zrovna tak jsou typy dětí, které trochu hůře ssají, těm může pomoci Sepia, Silicea aj. dle typu dítěte.
Teď důležitá rada pro počínající zánět prsu (v šestinedělí v imunitním oslabení organismu bývá častý, ale kdykoli během kojení)- v době, kdy je zatím jen "retence mléka, tj. prs začíná být naběhlý, bolestivý, mírně zarudlý, hmatná zatvrdlinka: zavčas užívat Bryonia 9 CH, masírovat zatvrdlé místo a dítě musí často pít, aby se infikované mléko dostalo ven. Osobně jsem se nesetkala s tím, že by někdy pomohly doporučované obklady ze slivovice. Začít brzy, aby nedošlo na antibiotika či nedejbože chirurg. řešení vzniklého abscesu. Do jednoho dne se mi tato velmi častá komplikace vždy při uvedeném postupu upravila. Ještě: důležitá je padnoucí podprsenka, podpírající bolestivý prs.
I já jsem měla ten problém, že ač po rozkojení jsem kojila bez problémů, odsttřikování mi šlo velmi špatně.
Je to způsobeno tím, že při přisátí mimča se spouští tzv. ejekční reflex, stáhnou se hladké svaly prsu a vypuzují mléko ven, pomáhají miminu, aby se nemuselo tolik namáhat. Toto nefunguje u odstřik. ani odsávaček a vázne to při stresu (pomyšlení na nedostatek mléka, bolestivost kojení atd.). Naopak někdy stačí zaslechnout pláč dítěte, které ani není vaše, a mlíčko reflexně teče.
Takže - když dítě ví, jak na to, a vy jste v pohodě (s předkoupeným Nutrilonem třeba), jsou šance na úspěšné kojení mnohem větší.
A ty, co musejí odstřikovat: chce to správnou techniku - nikdy ne hmoždění, plus uvolnění, jinak to jde ztuha až vůbec.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.