Zajímavé.
Vidím příhodu s malováním úplně jinak než cizinka.
Podle mě si holčičky počínaly mnohem chytřeji než chlapci, i když autor použil trochu nešťastně slova "poslušnost".On však dětem nic nenařizoval, ale radil jim (resp. je varoval, jak je přímo uvedeno v článku). Holčičky si poradit nechaly, to by se dalo chápat jako OCHOTA SPOLUPRACOVAT, což je jedna z typicky ženských vlastností, narozdíl od mužské potřeby soutěžit. A možná ani nepřijaly tatínkovo varování bezmyšlenkovitě, možná si při oškrabávání nátěru všimly, že omítka na zdivu nedrží příliš pevně, a postupovaly opatrně. Oproti tomu chlapci se o tom, že tatínek je nevaroval zbytečně, museli přesvědčit metodou pokus-omyl.
Řekla bych, že toto je pro ženy a muže typické. Mám syny a dcer a mockrát jsem si všimla, že dcera, když dostane do ruky nějaký nový přístroj (mobil. MP3 přehrávač), nejprve si přečte návod, stejně jako já. Ale syn (stejně jako jeho otec) návod odloží a začne s přístrojem experimentovat. Nevím, jak to vysvětlit, cizinka by pro to měla zřejmě vědecké (nebo rádobyvědecké) vysvětlení.
Cizinčin komentář mi připadal poněkud exaltovaný, např. srovnávání krvácení z nosu s menstruací tedy hodně kulhá.
Souhlasím s ní jedině a pouze v tom, že není správné, že mužnost (testosteron) je přijímána převážně pozitivně, zatímco ženskost (citovost) je brána jako slabost, či bezmocnost. Ženy by měly své ženskosti využívat, ne k získávání mužů, ale ke svému prospěchu. Nedávno jsem na toto téma četla zajímavý článek, pokusím se ho najít.
J.
Předchozí