| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kojení - horor větší než porod

Po přečtení tohoto článku jsem měla pocit, že jsem ho psala já. Přečetla jsem nejrůznější příručky o kojení, zhlédla video od Laktační ligy. Byla jsem přesvědčená, že kojit budu. Jenže dcera se už na porodním sále nepřisála a první dva dny po porodu to bez úspěchu pokračovalo. Sestry mi řekly, že mám plošší bradavky a že bude lepší kojit s kloboučky. (Nikdy by mě nenapadlo, že mám ploché bradavky, taky mi je gynekoložka ani jednou neprohlédla.)Teprve třetí den se mi začalo tvořit mléko a slavily jsme první úspěchy. Jenže jednou dcera vypila 5O, podruhé nic.Z porodnice jsme odcházely s příkrmem Nutrilonu.Přesto jsem zvládla asi týden jen kojit a dcera přibírala.Prsa jsem měla celá popraskaná, jak se dcera špatně přisávala a bohužel během asi tří neděl jsem dvakrát prodělala zánět prsu. A to byl konec. Dcera se potom nebyla schopná přisát, nebo mi u prsu usínala. Kojily jsme třeba třičtvrtě hodiny a pak hned začala brečet hlady a Nutrilonu vypila, jako by vůbec nepila ode mě. Konzultovala jsem to s laktační poradkyní, radila kojit max. 20 minut a pak dokrmit, ale to jsme skoro nemusely kojit! Když jsem mléko odstříkávala, stejně ho bylo tak polovina množství, co měla dcera vypít. Prostě celé šestinedělí byl jeden velký horor, nedělaly jsme skoro nic jiného než kojily a dokrmovaly, a tak jsem se rozhodla po šestinedělí s kojením skončit. Mléko se mi ztratilo strašně rychle a hlavně jsem se neuvěřitelně zklidnila. Z dcery je spokojené miminko. Chtěla bych říct některým dámám, které sem přispěly svým názorem, že ono je velice snadné odsuzovat ty, které nekojí, když jim jde kojení v podstatě samo. To, co jsme udělaly pro úspěšné kojení my, kterým to samo nešlo, by se možná ony ani neobtěžovaly podstupovat.Dítě není živo jen výživou, nejdůležitější je láska!! A tak maminy, které právě teď zápasíte a nejde to, nevyčítejte si, když skončíte u umělého . Laktační liga z nás sice dělá vyvrhele, ale my jsme bojovnice!!!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.