| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Rodila jsem v Německu a doma

Mily Petre a ostatni, je fajn kdyz sem nejaky pripspevek napise muz, navic muz, ktery se na ruzne veci diva rozumne. Mas v hodne vecech pravdu, ale sama jsem vystudovala zdravotnickou skolu, jenže vzhledem k tomu, jak to ve zdravotnictvi vypadalo i vypada, uz tu praci nedelam. Meli jsme totiz praxi napr. i na interne i chirurgii v Motole a nikdy nezapomenu na ty hruzy, co se tam deli se starousky a ruznymi nemocnými lidmi, jak jsme napr. holily !!jednou!! jedinou tupou žiletkou několik lidí na přípravu na operaci AIDS-NEAIDS, na zbytečná úmrtí na dekubity a mohla bych popsat celou stranku hororovymi pribehy. Taky jsme samozrejme byly i na odděleních, kde to fungovalo dobre, napriklad oddeleni s rizikovym tehotenstvim, to byl uplny raj, tam jsme se vzdycky tesily. Ale tahle praxe mi proste praci sestry natolik znechutila, ze jsem odesla pracovat do soukromeho projektu na pomoc mentalne postizenym. Vim, ze se materialni vybaveni a zabezpeceni jakoz i odbornost lekaru i sester zvysuji a zkvalitnuji, ale je to taky hodne o lidech, o pristupu k pacientum a o zachovani lidske dustojnosti. A to nejde ovlivnit penezi nebo vychovou ve skolach, to je proste v lidech. A dokud budou v nemocnicich a prodnicich lide, kteri tam jsou proto, ze za ne nesezenez nahradu, tak je to spatne. Tobe by treba nevadilo (jako pacientovi nebo rodicce) ze by na Tebe byli v nemocnici preziravi a neochotni a urazeli Te, coz jsem zazila jako sestra i navsteva v nemocnici, nevadilo by Ti ze by Ti pri porodu ostrym svetlem svitili na genitalie a litali kolem Tebe jako splaseni, řvali by na Tebe tlačte sakra, vedeli by vsechno lip nez ty a nakonec Te napriklad pri vizite dukladne pohmatem kontrolovalo nekolik lekarek pred zraky ostatnich pacientek a sestricek nebo zakynek. Pro to vsechno chteji rodit zeny jinde nez v beznych porodnicich na bezicim pasu a proto hodne tehulek chce do CAPu nebo Vrchlabi.Odborná pomoc lekaru je fajn, ale ne za cenu ponizovani i urazek od personálu. Jde nám o vlídnost a pochopení a něhu a péči. Já budu rodit poprvé a miminko je pro me uzasny zazitek a doufam, ze narazim na fajn lekare a porodni asistentky a sestricky. Chtela bych totiz, aby se i miminku libilo na svete po tom zazitku, ktery ho ceka a vim, ze ja si muzu vsechno zduvodnit a brat si to s rezervou, ale jak vysvetlis miminku ten sok z bezne poporodi pece. Prece jenom existuje literatura o tom, co je pro novorezence tesne po porodu dobre a co ne. Asi jsem to s velikosti tohohle prispevku prehnala, ale doufam, ze to vsichni zdarne prectete a napisete mi taky Vas nazor.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.