Věro, nezlob se na mne, ale mám pocit, že ty ve všem vidíš kampaň. Bylas to ty, kdo v jiné diskuzi nazval příspěvky spokojených mamin z Vrchlabí "mediální kampaní", nebo se mýlím? Nemyslím si, že se u nás dá rodit "velice alternativně", mám zkušenost právě s tím Vrchlabím, kdy v Praze (tedy v mém bydlišti) mi žádná porodnice nechtěla slíbit ani tu dle mého názoru ZÁKLADNÍ PÉČI (fakt nemůžu za alternativu považovat, že si nepřeji ZBYTEČNÉ zásahy do porodu a ZBYTEČNÉ oddělování matky od dítěte). Ale copak každá mamina může (dle mého názoru) za základní péčí cestovat desítky a stovky kilometrů? Dopytle, já NECHCI RODIT ALTERNATIVNĚ, JÁ CHCI RODIT NORMÁLNĚ!!!!! POKUD TOHLE NEJSOU SCHOPNI V PORODNICÍCH POCHOPIT, PAK SE NENÍ CO DIVIT, ŽE NĚKTERÉ ŽENY RADŠI I U NÁS RODÍ DOMA, NEŽ BY SE TAM OBJEVILY.
Co se týká komplikací, třeba ta britská studie zmiňovala 16% převozů, většinu ještě před porodem. Nejšastěji kvůli nepostujímícmu porodu nebo předčasně odteklé plodové vodě. 14,8% bylo z důvodu tísně plodu, nicméně "Děti, které se narodily při plánovaném porodu doma (včetně převozů do nemocnice - tedy těch, které z důvodu nějaké komplikace při porodu byly převezeny do nemocnice), měly nižží pravděpodobnost špatné kondice (nízké APGAR skore) při narození." Pokud si matně vzpomínám, obdobná čísla jsem zaslechla i z jiných států. Jenže někomu může třeba čtvrtinová pravděpodonost, že skončím v nemocnici, připadat lepší, než 100% jistota, že v ní skončím :o)
Pro jistotu znova opakuji - já bych doma rodit nechtěla. Mně by nejvíc vyhovoval ambulantní porod - kdy bych byla v péči své PA, před porodem, při porodu i po porodu. Něco takového se nesplnilo ve Vrchlabí, ani v Praze.
S.
Předchozí