| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Rodila jsem v Německu a doma

Ano, musím dát za pravdu Lence. Z přebohatého čtiva anglických a amerických serverů vím, že opravdu existují zdravotnické firmy, které nabízí přímo domů pronájem porodních van či bazénků, z toho v Británii více než v USA, kde je přístup k porodu poněkud kostnatější - ovšem z trochu jiných důvodů, než v ČR. Zrovna včera jsem si četla příběh o porodu u jedněch londýnských manželů, kde trochu humorně popisovali, jak si zakoupili porodní bazének a instalovali si jej doma... V jejich příběhu mi připadlo důležité hlavně to, že probrali jak všechny možné varianty porodu - porodní dům, porodnice, domov - tak důsledně prokonzultovali zdravotní stav ženy i všechna možná rizika a následně se rozhodli. Zajímavá byla věta, že "obě lékařky jim popřály hodně štěstí a zdaru". Nikdo z jejich ošetřujích lékařů je kvůli porodu doma nepokládal za neopatrné riskantéry!!!
A co se týče Sosanova názoru na to, že doma ženy rodí jen v posteli: 1.pokud sama chce, tak tam má plné právo rodit 2.to, že se doma rodí jen v posteli prostě není pravda, stačí například zabrousit na začátek diskuze k článku Jak jsem byla u porodu doma - v diskuzi se tam ozval jeden muž, že se svou ženou rodili doma a do vany a pokud si najedete na článek v Reflexu "Místo narození-doma" (tuším, že je to č.51, ale nevím to určitě, na obálce je "Bridget Johnsonová"), tak ta dívčina z Vysočiny, co se rozhodla porodit doma, taky rodila ve vaně.
Jinak velmi děkuji za tuto diskuzi, zejména za zapojení aktivních zdravotnických pracovníků, je příjemné si číst jejich názory. Byť se mi některé z nich nemusí nutně líbit (ale každý jsme prostě jiný, že jo?), moc oceňuji, že se snaží být empatičtí a mají vůli k pochopení "té druhé" strany. Věřte mi, lékařů, kteří jsou ochotni s pacientem diskutovat ani dnes moc není.











Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.