| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Změny v zákonných předpisech aneb do práce v době mateřské dovolené?

Míšo, já v tom příspěvku ale opravdu nečetla nic proti důchodcům... dokonce tam byla i nějaká poznámka ve smyslu, že ani oni to nemaj jednoduchý, nebo tak něco (nechce se mi hledat zpětně). Já to pochopila jako obyčejné přirovnání, že mezitím co důchody se aspoň občas aspoň trochu valorizujou, rodičák už roky ne. A matky s dětma nemají menší živnotní potřeby než důchodci, i pro ně platí zdražování a helikoptery taky kupují zhruba stejně tak často, jako důchodci :o) Kolikrát jsou v situaci, že každá koruna navíc dobrá. I když pravda, takové tady na netu asi moc zastoupené nebudou. Takže zhuba tak já pochopila ten povzdech - prostě proč stát jedněm státem placeným občanům (důchodcům) peníze valorizuje, a druhým státem placeným občanům (rodičům na rodičáku) ne.

Jinak, Míšo, já chápu, že důchodci celý život platili důchod, tak chtěj mít nějaké jistoty. A to jim neberu a chápu to, i když jak tak na to koukám, na mne zbyde jenom to placení, aby SOUČASNÍ důchodci měli aspoň něco, ale až já půjdu do důchodu, je otázka, jestli mi ho vůbec někdo zaplatí, ale jisté je, že si ho budu muset spolufinancovat z vlastních zdrojů - ano, něco si spořím, manželovi se daří dobře, mohla bych i víc... ale bojím se. V současném systému totiž nevidím jistotu, že ty moje peníze prostě někde nezmizej... Tím nechci nic říct proti důchodcům, jenom ti chci tím ukázat, že já v současné době platím důchodové pojištění s vědomím, že pokud se jednou náhodou důchodu dožiju, kdoví, jestli vůbec budu něco dostávat.

Prostě u nás ve státě je to s penězi vůbec nějaké pos... pokálené. Máme zaměstnance, takže každý měsíc úpím, kolik korun zas tomu nenasytovi cpeme do chřtánu, aniž bych měla pocit, že se s těmi penězi nějak smysluplně nakládá :o((( Spousta lidí dosáhne na sociální dávky, aniž by je opravdu potřebovala, ale pak nejsou peníze pro ty, které by je opravdu potřebovali. Stát nedokáže vybrat ani pitomé daně, pokuty, pojištění... Nepochopím, jak je možné, že chornického neplatiče - velkou firmu - třeba rok, dva, tři... stále dokolečka upomínají, aniž by hned okamžitě jednali a zabavovali majetek, dokud ještě firma nějaký oficiálně má... atd. atd.

S.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.