Naprosto souhlasím. Jsou děti, které opravdu mají potíže s matematikou /nejsou schopny např. konat základní početní výkony, nemají prostorovou představivost atd./ nebo s jazykem /nejsou např. schopny sluchově analyzovat hlásky/. Ale je také spousta dětí, které jsou prostě podprůměrné, a společensky únosnější diagnóza je potom sehnat nějaké to SPU. Celosvětový průměr SPU se pohybuje právě někde v rozmezí 2-10 % v populačním ročníku, u nás bývá ve třídách jednoho ročníku diagnostikována někdy až celá jedna třetina. Je také třeba říci, že pro rozumného rodiče není diagnóza SPU skvělou výmluvou pro úlevy , ale naopak výzvou k důslednější práci a motivací k překonávání problému. Pokud rodič a následně dítě hřeší /někdy na v poradně vymodlenou/ diagnózu, jedná se o nerealistický přístup, který se jednou může negativně odrazit na životě dítěte obecně.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.