Ahoj, za předpokladu, že společnost uzná za potřebný svůj všestranný rozvoj, je fér platit takové lidi z daní. Není to tak, že spoluobčanům, tj. vlastně svým zaměstnavatelům, za ty peníze nic nedají (samozřejmě za předpokladu, že jsou to lidé na svém místě). Jen je otázka, jestli o to daňoví poplatníci stojí. Soudě podle tebe, nestojí. Je velmi pravděpodobné, že budoucnost ti dá u nás v ČR za pravdu a nebudeš muset ze svých daní platit na tyto účely nic. Vzdělaní lidé, ze kterých nejde bezprostředně vymačkat peníze, jen jakési "obskurní" myšlenky se odstěhují a tady bude klid.
Ale asi ti to na daňovém zatížení moc neuleví. Někdo, kdo to ví přesně, by nám tu mohl říct, kolik tě placení takových "příživníků" stojí reálně a kolik tě stojí například udržování a rozšiřování státního byrokratického aparátu (a porovnat to s jeho výkonností), kolik dotované mzdy dělníků vyrábějících neprodejné produkty, kolik sociální dávky pobírané lidmi, kteří je ve skutečnosti nepotřebují, jen nechtějí pracovat, kolik peněz jsi přispěla lidem, kteří nezodpovědně zacházeli se svými penězi, zlodějům, kteří náš poněkud laxní stát bytelně okradli, že z toho vnikly mezinárodní pohledávky a tak by se dalo pokračovat do jara....jo, nebo třeba roční náklady poslanců na reprezentaci a to, jak nás reálně reprezentují.
Ale máš pravdu, že reálná situace je asi fakt taková, že akademicky vzdělaní lidé momentálně také "vyrábějí neprodejné produkty". Zrušit je, by mělo svůj smysl, oddělilo by to zrno od plev, ti neschopní by museli jít do výroby a ti schopní by našli prestižní a dobře placená místa jinde. Daňoví polatníci by pak platili za myšlenky vyvinuté jinde, ale možná by jim to vyhovovalo víc.
Předchozí