Článek se mi líbil, jenom trošku podle mne zaváněl takovým tím "jo za nás, to byli všichni slušnější, ta dnešní mládež...". Souhlasím docela s tím, že je trendem, že jsou lidé čím dál tím méně schopni se srovnat s delším a náročnějším textem.
Ale myslím, že schopnost komunikace, přizpůsobení stylu řeči situaci, to se zas tak rapidně nemění... jasně že je rozdíl když srovnáme puberťáka s padesátnicí, puberťák více používá vulgarismy a moderní slang... ale je to proto, že je mu 10-16 let a je v takové euforii z toho, že "už může"; ne proto, "že by ta mládež byla čím dál horší". Lidi co jsou dnes ve středním nebo pokročilejším věku byli v mládí stejná "telátka", ale tehdy byly v módě jiné výrazy (které jim přišly a přijdou normální, narozdíl od jejich rodičů), jiné tehdy módní způsoby vymezování své nabývané individuality, takže se zdá, že ta sprostá slova nebo neologismy vymýšlejí jenom mladí této generace.
Většina mladých lidí na to časem přijde, že toto není ideální způsob komunikace. Já bych tedy byla jen víc opatrná v posuzování toho případu vtipu v autobusu. Podle autora je to příklad toho, že nová generace není schopná přizpůsobit své vyjadřování situaci, podle mne je to věc která jde dohromady s věkem člověka a časem se to spraví, mladí kluci takto zkrátka mluví se svými vrstevníky, je to součástí určitého sociálního chování. Ostatně když to srovnám s řečmi které slýchám v autobuse od starších lidí (a které by mnohdy patřily do soukromí mnohem více než nějaké to "vole"), tak si generace celkem nemají co zazlívat.
Předchozí