| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku A co takhle domácí potrat?

Dobre rano: Jsem naprosto nezainteresovana strana a z pripadu vim jen to, co jsem ted prelouskala na teto diskuzi. Sanatorium Helios znam jen z doslechu a muze mi byt celkem ukradene :-), bydlim vic jak 200 km od nej, takze jen s nejvetsi pravdepodobnosti zrejme nikdy nevyuziju. Ale neda mi nezamyslet se nad tim vsim. Na uvod, sama mam za sebou zamlkle prvni tehotenstvi - v 11.tt loni v lete, takze, bohuzel, vim na vlastni kuzi az moc dobre, oc se jedna.... (jednalo se o vytouzene tehotenstvi po 1,5 r. snahy). Ac jsem jindy naprosto soudny a racionalne uvazujici clovek, mohu potvrdit, ze v takove situaci jde vse stranou. Mladou zenu sviral stres, hrozny strach a o zklamani ani nehovore. Kdyz se k tomu jeste prida bolest, jsem si jista, ze rada lidi Hanku musi pochopit, natoz pak dotycny lekar, ktery snad o tom ma vedet nejvice..... Chapu, ze jako muz v podobne situaci nikdy nebude a tak tohle vsechno musi znat pouze z 6-leteho biflovani knih, ovsem ono je neco jineho se o tom ucit a neco jineho si tim projit (a zeny postizene zamlklym tehotenstvim mi jiste daji za pravdu - ovsem to je na otevreni cele nove diskuze). Zkratka, verte mi, ze kdo si tim neprosel, nemuze pochopit. Je to presne podle rceni: syty hladovemu neveri.....

Nejsem zadna bojovna feministka :-) - muj soucasny gynekolog je take muz (a nemenila bych). Je to sympaticky, trpelivy pan, cca petactyricatnik, ochoten naslouchat - od toho tam prece je, od toho ma prece soukromou praxi. Chodim k nemu jiz 3 roky, pote co jsem vymenila mou puvodni pani doktorku, ktera byla stale zanepraznena, pripadalo mi, ze ani nema cas se mi poradne venovat. K memu soucasnemu lekari mam naprostou duveru. Dokonce jsem mela "stesti v nestesti" (da-li se to tak nazvat), ze kyretaz po mem zamlklem tehotenstvi provadel on. Vse mi predem vysvetlil, pri kazde kontrole se me pta, jak se mi dari, zda mam nejake problemy po tomto zakroku, treba i psychicke, apod. Kratce pred samotnym vykonem (kyretaz) jsem se taktez neovladla a spustil se prival mych slz, proste se nedalo zadrzet, bylo mi to tak lito. Muj lekar nejenze na me nezvysil hlas, ale snazil se se mnou komunikovat a choval se po celou tu dobu lidsky a vlidne. To same pritomne sestry. Nebyla jsem ten den jejich prvni pacientka, urcite toho meli za cely den plne zuby a hlavu plnou svych starosti. Ale jsou to profesionalove a za to si jich tam vsech velmi vazim. Takze, ono je to asi skutecne o pristupu.....

Co se tyce pani Katky, ktera tak vehementne obhajuje v teto diskuzi sveho zivitele: Je s podivem, ze se tu Katka bije za neco, co zna jen z doslechu. Nas nabada, at Hane neverime,ale proc bychom zrovna Katce meli ? Krome toho me osobne zarazi jeji pomalu az negramotnost, copak stredni zdravotnicky personal nevi, ze se pise "kolegyne", "nevyhoda", "detail" ? Argument s preklepy zrejme moc neobstoji, nehnevejte se, Katko, ale preklep je podle me napr. "nevbhoda", avsak ne "nevíhoda", jak pisete ..... :-)
Hadam, ze minimalne maturitu mate ..... Vsechna to jsou slova ceska (resp. pocestena) a pomerne bezne uzivana.....

Nezlobte se, ale kdo je skutecne pani Katka? Nevodite nas tu tak trosku za nos, Katko? Cele to na me, "pani Katko", pusobi strojene a prinejmensim podivne.

Hanko, ac Te neznam, mas me sympatie. Neni mi jasne, proc by sis neco takoveho (dle pani Katky) vymyslela. Tohleto se snad ani vymyslet neda.... Preji Ti (i vsem, ktere podobna ztrata miminka postihla), at jsi brzy fit a co nejdriv se na Tebe (i na nas ostatni, ktere si to moc preji) zase smejí dve carky z testiku. Kdyby sis o tom chtela popovidat, písni na adresu nahore.
Krasny den vsem, Luca

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.