Dobrý , otazníky to je moje :o))) Předesílám že nejsem psychiatr takže moje znalost tady je orientační: "poporodní depka" je asi reakce na zátěž porodem a vším co přináší - určitě je tam podíl hormonální v tom smyslu že nedělky jsou citově labilnější a mohou se s takovou zátěží hůře srovnávat. Při jejich řešení je určitě pomoc psychologa výhodou, hlavní ale je nějak uspořádat situaci která depresivní reakci vyvolala - organizace provozu domácnosti, možnost odpočinku pro matku atd Laktační psychóza je tomu závažný stav s halucinacemi, úzkostí, kde je psychiatrická léčba nutná, mohou být epizody agrese proti dítěti i proti sobě. Podíl prolaktinu na rozvoji Vám přesně neřeknu, zástava laktace se považuje za nezbytnou.
Neřeknu Vám taky jak se to klasifikuje, nakolik se může reaktivní deprese prohlubovat až ztratí rysy reaktivního stavu, a začne vypadat jako endogenní.... Tohle by byla asi opravdu otázka pro psychiatra PV
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.