| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku A co takhle domácí potrat?

Ahoj holky,

nechci vůbec obhajovat doktory,ale napíšu Vám můj názor na věc-nebo spíš dojem z přístupu doktorů k začínajícímu těhotenství.

Já jsem potratila v 11tt.-zamlklý potrat,bez bolestí,špinění.Prostě jsem šla na UZV a plod byl mrtvý.Doktor mi to sdělil a řekl,že se to občas stává.Cítila jsem z toho na jedné straně účast,že jsem smutná a na druhé zase -to se tady stává dost často,takže žádná tragédie.Myslím,že si asi myslel obojí.

Pak jsem za půl roku otěhotněla hned první měsíc snažení po druhé. Asi po měsíci jsem začala trošičku špinit a šla k doktorce-ta mě hnala na UZV a když zjistila,že jsem OK napsala mi neschopenku,abych si hajla doma-nožky nahoru a nebo jestli chci jít do nemocnice,ale postup bude stejný.Myslím,že oni opravu čekají,jestli to ten plod utáhne nebo ne.Když příde žena v 7 týdnu a začíná špinit,tak doktoři prostě čekají jak to dopadne-mohou jí jen vyšetřit.

Prostě jsem z toho měla pocit,že oni s tím prostě nemohou v tak raném stádiu těhotenství nic dělat-jen čekat jako my.Nevím jestli doktoři dokážou zachránit odumírající těhotenství,ale myslím,že ne.Nařídí klid na lůžku a budou člověka v nemocnici pozorovat,ale dost žen potratilo i v nemocnici.Prostě doktoři nejsou kouzelníci.

Mě sestřička řekla-při tom špinění,které se opakovalo několikrát a já si doma vždycky lehla a ono to přešlo.Myslím,že je to rozumnější-hned ulehnout a počkat než to přejde,než mastit k doktorovi.Pokud člověk krvácí hodně-tak bych asi zalehla a zavolala záchranku-protože tím,že bych šla k doktorovi bych si podle mě mohla ublížit.

A ta sestřička mi tedy řekla,že při špinění ze začátku doktoři stejně nemohou nic dělat-že se spíše dají ovlivnit potíže v pozdějších stádiích těhotenství a myslím,že měla pravdu.

A dobrá pomůcka tedy pro mě je-brát doktora jako doktora -né jako kamaráda,který mě chápe nebo psychologa,který mě vyvede z deprese.Prostě si říkejte - je to doktor a má mi pomoct-na to jak se při tom tváří nebo říká okolo se vyprdněte.
Dítěti stejně nepomůže ani neuškodí-prostě má jen keci.

Já jsem se na všechno vyptávala,až je to otravovalo,ale od toho tam jsou,takže zvýdavou pacientku vždycky odbyli,ale aspoň mi něco řekli.Kdybych se nezeptala,tak mi neřeknou ani ň.A jak se při tom ksichtí je jejich věc-prostě na otázku Vám musí dát nějakou odpověď.Pokud vás neuspokojí-ptáte se dál-od toho tam ten doktor je.A nečekat,že je to bůh a pomůže za jakékoli situace a ještě vás psychicky podpoří.Je tam od toho - pomoct když jde pomoct a podat informace,které chci vědět-tzn.o mém zdravotním stavu a stavu plodu.- to je vše.

Já jsem z přístupem doktorů docela spokojená,ale je fakt,že když si vzpomenu na jejich občasné nálady a poznámky a měla bych to brát jako vy,tak jsem taky bez nálady(:o)

Teď jsem v 17tt.tak snad to dobře dopadne.Přeji všem krásné těhotenství a holky neberte si to tak.Myslete na dítě-pro to je důležitá vaše pohoda a nějaký nerudný doktor vám ji přeci nezkazí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.