| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Šestinedělí - ženská záležitost, o které se nemluví

Souhlasím, že je to jen začátek celého mateřství, které je vlastně doživotní velmi těžká "role".Taky myslím, že každé období má to své krásné a to své horší.Šestinedělí (tedy spíš první 3-4 měsíce) pro mě ale stále opravdu zůstávají tím "nejhorším".Určitě u každé maminky souvisí víc věcí dohromady...a já jsem byla rozhozená jak psychicky tak fyzicky...Vzpomínám si jak jsem slyšela malou plakat pořád...i když ji mamka vzala ven, abych si lehla...slyšela jsem ji..., ležela jsem ve strnulé poloze na posteli a nebyla jsem schopná se uvolnit... a ani spát. U mě to asi byla psychika, stresové těhotentsví,stále plačící miminko únava, špatné kojení, izolace (byla zima a dlouhá) - no prostě opravdu hrůza. Chvílemi jsem si myslela, že to opravdu nepřežiju. Měla jsem normálně regulérní deprese.
A teď i když je to s dcerou náročné (bude jí 15 měs.), nesmím z ní spustit oči, stále někde něco vymýšlí a vyvádí a padá (je hodně živá) a samozřejmě vzdoruje... a já jsem unavená atd...nedá se to srovnat...Těžko se to vysvětluje teď už jsem to zase já, já ne jako před tím, ale já jako maminka, přesto já... po porodu jsem myslela, že jsem se kamsi rozplynula. Navíc teď můžu večer klidně odejít s kamarády na decko, začala jsem chodit cvičit, s malou můžem na návštěvy,chodíme plavat, v létě se chystáme na výlety...Když byla úplné miminko seděla jsem s ní doma na balóně a koukala do čtyř zdí (bydleli jsme v garsonce).
Uf, přesto si troufám na druhé miminko (až tedy po létě), ne že bych tolik věřila, že bude jiné (i když doufám, že bychom mohli mít prozměnu spáče), ale věřím (doufám), že tím, že vím do čeho jdu už mě to tolik neporazí.
Tak spavé děti všem. Jo my spíme celou noc od 7 večer do 4-6 hodin ráno (kdy dáme většinou ještě mlíčko a doufáme ještě ve spánek)tak už poslední tři čtyři měsíce. Ale taky už nekojím.
Dáša

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.