| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Perly aneb co jste možná o dětech ještě neslyšeli

Ahoj maminky,

skoukávám průběžně některé zajímavé diskuze a nedalo mi, abych se nevyjádřila. Mám 2 děti (13 a 4) - první jsem kojila 3 měsíce a druhou pouhý týden ... nebudu se tady rozepisovat, proč jsem nekojila dál (stejně mě tady někdo bude "kamenovat") - ale prostě jsme přešly na umělou výživu. V téhle době je kojení strašněj fenomén - pořád se o něm mluví a spousta maminek pak má pocit, že když nekojí, tak je to strašně špatně apod. Mám dost kamarádek, které nekouří, stravují se zdravě (ne vegetariánsky), kojily děti skoro rok a stejně ta dítka mají alergie (senná rýma, kožní alergie a vyrážky apod.)
Asi se vám budu zdát jako "krkavčí matka", ale to že jsem nekojila tak dlouho mi ani nevadí, holky jsou celkem zdravé (mladší chodí od 2 let do školky) takže je jasné, že občas marodí - ale nepřipadá mi, že by jim chybělo něco tak strašně důležitého, jak se všude píše .... Jsou to zdravé, veselé holky.
Příkrmy jsem začala podávat od poloviny 5. měsíce a začalo to klasicky brambory, mrkev, kuřecí maso, ryby apod. ale kolem toho 8. měsíce už jedly "skoro" to samé jako my - ale ne tolik osolené nebo kořeněné - co je na tom, že si 8. měsíční dítě dá rajskou s kolínkama a nebo občas br. kaši s kuřecím párkem ??? Polévky z pytlíku ne, to je fakt samé éčko, takovej blázen nejsem, ale v podstatě kolem toho 1. roku skoro jedly jako my ... ale Sunar zůstával ráno a večer Hamé kaše...
Mám kamarádku, která stále kojí (asi tak 2x - 3x deně) skoro 3-letou holčičku .... což mi připadá fakt už blbý .... sedíme někde v cukrárně a malá přijde, zvedme mamce svetr, vyndá prso a cucá .... holčička je už dost velká, asi tak jako 4leté dítě a prostěš to vypadá divně ... podle mě tohle už je extrém a jenom ZVYK ... jsem asi "zastaralá",ale mateřské mléko je podle mě jen pro miminka ....
Tak se do mě pusťte :o)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.