| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Morální nebo duchovní záležitost?

Jsem taky pokrtena. Moje kmotra je moje teta. Jedna z nekolika tet, ktere mam a maji me rady a postaraly by se stejne jako kmotra. Krtena jsem byla jako male dite, takze nejak nechapu ten smysl - ja si to nevybrala. Rodina maminky je docela silne verici, takze jsme museli chodit od mala asi 2x rocne do kostela na msi. Jediny, co se mi na tom libilo bylo, ze se cela rodina sesla u babicky a dedy, ze pak byl spolecny obed a proste kupa lidi ve velky kuchyni - sestrenice, bratranci. Ale jinam mse mi vadila tim, ze se v nedeli muselo brzo vstavat, v kostele byla zima a ritualy nudily. V puberte jsem se pak snazila to nejak pochopit a dokonce jsem se jednu dobu hodne kamaradila s moji vrstevnici, ktera se stala verici a doted je. Nejdriv jsem mluvila o katolicich, kamaradka je evangelik. Ty rozdily tak nejak znam, ale stejne jde o to myslet casto na boha, modlit se atd. Kamaradka me jednou vzala i na takovy sezeni, kde se mluvilo o tom, jak najit viru atd. Tak jsem pak asi nejak uverila, ze jsem verici a zila jsem v tom - sympatictejsi mi byla ta cirkev evangelicka. Pak jsem ale nejak s kamaradkou prestala byt tak casto a taky jsem mela jine starosti - najit si praci v novem meste, resit existencni problemy, ale prisla i zabava atd. a ja jsem zjistila, ze bylo hrozne vycerpavajici zit tzv. s bohem a uz asi 10 let je mi tak lip :-) Nasla jsem si zpusob zivota pro me absolutne po teto strance vyhovujici. Ziju podle moralnich "pravidel", ktere ale dodrzuju pro sebe a ne pro Boha, mam radost z toho, ze nekoho potesim nebo mu pomuzu a proste se snazim sirit pozitivni energii. Verim v prirodu, snazim se nikomu neublizovat, proto jsem taky jsem vegetarian. A hlavne na to nejak cilene nemusim myslet, mam to tak nejak prirozene ze TAKHLE chci ja zit a ne ze takhle by nekdo chtel, abych zila. Jako ten nahore... No a kdyby me nekdo pozadal o kmotrovstvi, tak to asi prijmu, i kdyz bych si myslela to, ze kdyz me nekteri rodice pozadali, abych se v pripade, ze se s nima neco stane, postarala o jejich dite (jak kmotrovstvi chapu), tak se postaram i bez toho obradu, ale kdyz to oni chteji a tak to chapou, ze k tomu potrebuji ten obrad, tak proc ne. Me to nejak neobtezuje a ten zavazek bych chapala uplne stejne - je to moralni zavazek. Myslim i ten obrad i to pozadani bez krtu. Ani na jedno neni zadna smlouva pod pokutou :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.