| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Perly aneb co jste možná o dětech ještě neslyšeli

Fifi, myslím si, že srovnáváš nesrovnatelné. Naše generace třicátníků není v takové míře alergická hlavně proto, že v době našeho kojeneckého věku nebylo zdaleka tolik alergenů jako teď. Všude kolem nás a hlavně v jídle. Jogurt byl jogurt a vydržel pár dní a pak se zkazil, což jasně znamenalo, že měl v sobě to, co jogurt má mít a nic navíc - žádná barviva, konzervaty atd., párek byl párek a ne separát (ne že bych ho jako dítě nějak často baštila a teď ho taky nejím), zkrátka porovnávat se to nedá. Myslím, že není vůbec na škodu dětem velmi pozvolna přidávat do jídelníčku nové chutě, ale všechno má svůj čas. Kojenec, který pozná chuť čokolády, bude mixovanou zeleninu prskat míle daleko. A co je pro něj lepší? Babičky se v tomhle ohledu chovají často sobecky, když malým dopřávají kousky čokolády na úkor třeba ovoce, protože radost z toho mají největší ony a dítě z toho prospěch žádný nemá, leda alergii. Nejsem pro žádné extrémy, mám čtyřapůlletého syna, párek poznal ve dvou a půl letech u táboráku, čokoládu ve dvou. Možná se pletu, ale jogurty s velkou chutí baští a baštil díky tomu, že chuť přeslazeného a tučného pribiňáku poznal až taky mnohem později než my, když jsme byli malí. Tenkrát by to bez pribiňáku nešlo, ale přenášet stravovací návyky pro kojence z dřívější doby do současnosti bez ohledu na nové poznatky vědy, by bylo třeba jako ignorovat mobilní telefony. (Já vím, někdo to dělá, ale tam nejde o zdraví:-) Konkrétně mám na mysli doporučení pediatrů, že děti do jednoho roku by neměly vůbec konzumovat tvaroh kvůli velké koncentraci minerálů, které zbytečně zatěžují ledviny. No a z čeho je pribiňáček... Nechci dělat přednášky, jen nechci jednou litovat, že jsem mohla něco málo ve stravování svého dítěte udělat a neudělala.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.