| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Perly aneb co jste možná o dětech ještě neslyšeli

ahoj,

buď naprosto klidná :-)
Mám 18ti měsíčního raráška, párek dosud neochutnal a myslím, že se nic nestane, když si počká.
Nočník nám "doporučovala" tchýně už od 6 měsíců, prý posadit na něj. Podotýkám, že Viki začal sedět v 9 měsících. Nočník jsme koupili, když měl 14 měsíců a zpočátku Vikiho posazovali jen po ránu, protože pravidelně čůral do minuty po rozbalení. Asi po 14 dnech jsme začali posazovat na nočníček při každém rozbalení. Někdy se vyčůral, někdy ne. Od 15. měsíců začalo dítko nočník úplně sabotovat. Podoýkám, že jsem nijak nenaléhala. Poseděl, poseděl, neposeděl, vstal, nenutili jsme ho. Zrovna, když jsem si řekla, že nočník zase schováme, že jen zbytečně zabírá místo, brouček se rozmyslel a začal čůrat pokaždé (asi v 18 měsících). Prostě sám pochopil, co se TAM dělá, a sotva dosedl, začal tlačit. Třeba i jen pár kapek, aby nám udělal radost. Takže momentálně nám čůrání "funguje" a už se i párkrát vykakal. Někdy na nočníku moc neposedí, jindy ho naopak odtamtud nemůžeme dostat.
Asi je zbytečné se zmiňovat o tom, že tchýně a její matka už od jednoho roku tvrdí, že malý by měl být bez plenek. No, ještě si dámy počkají, nebudu nijak tlačit. Dle sdělení pediatra, i podle toho, co jsem vyčetla v knížkách i na netu jsou děti schopné ovládat svěrače zhruba v době, kdy samostatně vyjdou do schodů, což je zhruba kolem 2 let věku+-. Souvisí to s pevností páteře (nejsem lékařka, nedokážu to vysvětlit zcela přesně).
Ještě k porodu - rodila jsem ve fakultní porodnici v Grenoblu a miminko měla celou dobou u sebe - 2 hodiny po porodu na sále i pak na pokoji. Nedokážu si představit, že by mi drobečka někam odvezli.
Jestli chceš, klidně písni.

Iva

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.