| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Perly aneb co jste možná o dětech ještě neslyšeli

Zdravím,mám 3děti a čtvrtý na cestě.Co se týká porodu, všechny 3 jsem měla celé 2hod. po porodu u sebe na sále a hned po sešití jsem je měla u prsou,bez problémů.Samozřejmě dle porodu i co nejdříve u sebe na pokoji.První porod byl těžký a tak jsem syna dostala na pokoj až ráno(tj.po 7hod.),třetí již bez problémů do 2hod. po přemístění na pokoj.
Rodila jsem vždy unás v Kadani.
Prvního syna jsem kojila 6měs.,v té době se na mně všichni dívali jak na exota,málokdo kojil do 6.týdnů,natož měsíců.A pak jsem podávala vhodné koj.mléko a pomalu příkrmy.Uzeniny a dobroty,bonbony, čokoládu sušenky poprvé ochutnal až ve 2,5r.a nijak mu to nevadilo.Pil ředěné šťávičky a neslazené čaje i bylinkové.Rohlíky až po 9.měs.A na nočník jsem ho posazovala od 8,měs.kdy začal sedět,většinou ráno a vždy kdy jsem na něm viděla,že tlačí,měl problémy s vyprazdňováním.Ale nenutila jsem ho.Od 1,5r. si sám od sebe začal říkat a přestal nosit pleny přes den.
Druhý syn měl problémy se žaludkem, takže tam ta strava byla trochu jiná,ještě zdravější.Na nočník jsem ho posazovala od 1r.,ale nenutila jen,když jsem ho přebalovala a měl suchou plenu,zkusila jsem to.
A dceru jsem kojila do 2let,nebylo to zpohodlnosti,ale z několika důvodů,atopický ekzém a snaha dostat do ní mléko,neboť jiné odmítala.Také od 2let mléko nepije.Na nočník moc nechtěla,ale od 1r. chtěla hned na WC,ale do 2let si občas zapomněla říci.
Každé dítě je jiné, záleží na něm,ale i na snaze matky.Ale zkoušet, netrápit, nenutit.
Mně ze začátku tchýně nechápala a stále proti mne něco měla,ale já si stála za svým,ikdyž jsem byla černá ovce rodiny.Vynutila jsem si, že první syn měl stravu pravidelnou 5xdenně, domácí, nekořeněnou,málo slanou,žádné sladké limonády, dobroty před jídlem atd..Byl to boj do jeho 5let.Než měla jinou snachu a zjišťovala, že ta to dělá úplně jinak,normální jídlo od 4.měs. a to se jí nelíbilo.A pak dala za pravdu mně,alespoň co se týká malých dětí.
Teta se chlubila, že svým synům dávala od 6,měs. knedlíky s rajskou, to byl pro mně horor.Stejně jako jahody podávané 3.měs dítěti.Do 1roku se nesmí podávat.Teta je dávala a bratranec je na ně alergický již na celý život. Myslím, že je to škoda,dítě bez určitých věcí dokáže žít 1-2r a pak je teprve ochutnat. Je škoda, když má pak na ně alergii a nemůže je celý život,nebo má z toho špatný žaludek,ale třeba až v dospělosti.Vždy to odnese to dítě, které za nic nemůže.
Nejlepší je přejít tyhle rady a dělat si to po svém.
To jsou mé zkušenosti.Přeji všem maminkám ať myslí na zdraví svých dětí a na okolí ať nehledí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.