| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Perly aneb co jste možná o dětech ještě neslyšeli

ahoj, mám taky takovou jednu kamarádku - nekamarádku, kldyž jsem otěhotněla, přestala se mnou mluvit, protože jim mimčo nějak nešlo a nám se zadařilo 3 týdky po svatbě. Pak otěhotněla a má o 3/4roku mladší miminko. Občas jsme spolu šly ven a vždy bylo to její dítko lepší i když bylo menší. od sedmi měsíců chodilo - tahali jse za ruce, takže v 12 měsících skákalo a neumělo pořádně šlápnout na celou nohu. Moje dítko začalo sedět v půl roce, od té doby jsem ho posatovala na nočník, od roku kaká jen do něho, jejich to neuměl, protože je rychlejší a nevydrží. Moje dítko začalo samo chodit ve 14 měsících tak, že šlo rovně a krásně 15 kroků poprvé. jejich začalo mluvit už v deseti měsících - říkalo jem ma, mama, mamama atd. ale říkali, jak pěkně začíná mluvit, moje začalo mama, tata v 18 měsících, do té doby jak dělají různá zvířátka. mělo podrostlý jazýček, tak se munechtělo mluvit, máme po operaci a začíná krásně opakovat - asi od 31 měsíců. Do té doby samozřejmě umělo i jiná slova, ale teď jous mu tři roky a každý den řekně nové slovo,spojuje je, tak je to dobré.Jejich nemluví skoro nic, teda ona řídá, když ji náhodou potkám, jak super mluví, ale její manžel a kamarádi, se kterými se stýkají říkají něco jiného, že nemluví, jen něco žvatlá a oni domýšlejí co chce. Naše dítko bylo vždy klidné, hrálo si samo, nevymáhá si nic, udělám s ním vše, dokonce i vejšku.Jejich je rychlé, a podle ní je vše zajímá, rpto neposedí, je hyper super - jak se říká, nevydrží u ničeho, neposlechne, prostě si dělá co chce.Nějak mále jsme se navštěvovaly a já pořád poslouchala, jak její to umí a naše se jen klidně na to jejich dívalo. Dorazila mě její věta při poslední návštěvě,když si spolu dítka hrála a naše se bálo hraček, které vydávaly šílené toky a zvuky -"to neznáš, co?"Připadala jsem si jako debil, co má dítě úplně mimo a td. Po cestě domů mi došlo, že já mám hodné a šikovné dítě, které umí samo malovat, číst písmena, skládat puzzle, nemá plínky ani v noci to vše od dvou let. Jejich dítko je opravdu takové rychlé a neposedné,ale bude to tím, že mu vše dají a nechají ho, ať to všechno klidně rozbije - koupí další. Od té doby jsem ukiončila styky a užívám si svého dítka - šikovného a podle názoru jiných z mého okolí lepšího.Mrzí mě, jak kamarádství dopadlo, ale s jinými maminkami, s kterými mluvím si povykládám o všem, jedno dítě krásne od dvou let mluví, jiné pěkně chodí od brzkého věku, naše jezdí jako první z našeho okolí od 26 měsíců na tříkolce,jiné jezdí ještě na odstrkovadlech, prostě každé dítě je v něčem vyjímečné a jiné než ostatní. Jen jejich je to nejlepší a umí úplně vše, ale není to tak, jen si to namlouvají a myslí si to. Toto je názor i jiných lidí, ne jenom můj.Tak chápu, jak ti bylo.... tak mě to potkalo....
Měj se kásně a hýčkej si své šikovné dítko

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.