| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Perly aneb co jste možná o dětech ještě neslyšeli

Je to rozhodně individuální, každý dítě je jiné. Rozhodně bych násilím dítě na nočánku nedržela... My dostali nočníček pod stromeček a 3. ledna bylo malému 6 měsíců. Cca od ledna jsme začali posazovat na nočan, vždy ráno když se vzbudil. Samozřejmě ještě neseděl a taky tam nevysedával dlouho. Posadila jsem ho tam, podržela a řeklo se ee a buď se něco spustilo nebo ne... Já samosebou vím, že pokud se něco povede, je to pouze reflex a miminko z toho nemá rozum, ale je to jako s reflexem, když se chodí plavat a mimča se potápějí... taky je to jen reflex, že na znamení zadrží dech a nenapijí se pod vodou...
Malému bude osm měsíců, už tak měsíc každé ráno kaká do nočánku, když se někdy nevykaká, tak se jen vyčůrá. Ale je to opravdu o tom, že když se vzbudí, musíme jít na nočníček, jinak to jde do plínky:-). Navíc hrozně heká, jakmile začne kakat, je to takovej malej chlap!!! Takže docela dobře poznám, že to přijde a stihnu ho na nočníček posadit i během dne. A je fakt, že když mu řeknu ee, tak si alespoň prdne i když se pak nevykaká. Tak se zamýšlím nad tím, zda už to trošičku chápe co se po něm chce nebo nechápe? Ale když dělám pápá, tak taky podle udělá pá pá...:-O.
Když jsem se bavila, (o pravidelném raním kakání), s dětskou lékařkou, bylo mi řečeno, že je to fajn, jelikož člověk vypozoroval biologický rytmus mimča. A to, že někdy děláme paci paci, je fakt a taky mu někdy dám do ruky knížku... no co manžel si taky na záchodě čte :-D.
Né, nikoho nesoudím a je mi jasné, že se tento náš dosavadní kladný postoj k nočníku může změnit..., ale u staršího syna jsem to dělala rovněž a do dvou let byl bez plínek i na noc. Samosebou se pak někdy v noci počůral, ale většinou když byl marod, jinak se mu to nestávalo. Taky jsem podle toho poznala, že asi bude nemocnej, nebo, že na něj něco leze. Takže si každý nacvičujte chození na nočníček tak, jak uznáte za vhodné a hlavně jak uznají za vhodné vaše ratolesti :-) papa

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.